Strona główna Zdrowie Co zmniejsza apetyt?

Co zmniejsza apetyt?

przez admin
Jesteś na diecie, a mimo to masz ogromną ochotę na ulubione słodycze? Dodaj suplementy do codziennego menu, a szybciej schudniesz.
Bezskutecznie próbujesz schudnąć? Nawet, jeśli stosujesz dietę i więcej się ruszasz? Może przyczyną niepowodzenia są błędy żywieniowe, które wciąż popełniasz. Może nadal od czasu do czasu dajesz się skusić na batonika lub ulubione pieczywo. 

Słodka chwila pocieszenia
Po słodycze sięgamy najczęściej, kiedy w organizmie spada cukier, niezbędna jest energia i chwila ukojenia. Nic tak nie uspokaja, jak tabliczka ulubionej czekolady. Ale słodycze działają tylko na chwilę. Za to dostarczają pustych kalorii i dodatkowych kilogramów. Gdy najdzie cię ochota na słodycze zamiast po ciasteczko, sięgnij po chrom.
Naturalny wspomagacz
Chrom to pierwiastek, który pełni ważną rolę w metabolizmie glukozy, reguluje stężenie cukru we krwi. Dzięki niemu znikają napady niepohamowanego głodu i chęć dodatkowego podjadania między głównymi posiłkami. Jeśli jemy produkty wysokotłuszczowe, bogate w związki fosforowe (znajdują się między innymi w coca-coli) nasz organizm coraz słabiej przyswaja chrom. Dlatego powinniśmy zadbać, by w diecie było jak najwięcej produktów, które go zawierają: otręby, zarodki ziaren zbóż, pełne ziarna zbóż, olej kukurydziany, jajka, podroby, drożdże, kasze, chude mięso, ryby, orzechy, szparagi. Chrom znajduje się także w niektórych przyprawach np. goździkach i w owocach morza.
Skuteczne stabilizatory
Chrom zadziała skuteczniej, jeśli dołączysz do niego fasolaminę, czyli wyciąg z fasoli zwyczajnej, która pomaga zrezygnować z produktów mącznych. Fasolamina stabilizuje poziom cukru i blokuje odkładanie się skrobi. Zawiera włókna celulozowe, pektyny, flawonoidy, aminokwasy, minerały i enzymy, które spowalniają wchłanianie cukrów wiążąc je między włóknami. 
Aby efekt był jeszcze lepszy wykorzystaj sprawdzony sposób Chińczyków, którzy na odchudzanie pili herbatkę z morwy białej. Ekstrakt z liści morwy zawiera substancje, które wpływają na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku. Naukowcy odkryli, że owoce morwy zawierają także witaminę C, A, B1, B2, B6 i PP oraz flawonoidy, sterole, nasycone kwasy tłuszczowe oraz inne substancje lecznicze.

Co pomoże najlepiej?
W aptece możemy kupić suplement diety, który daje uczucie sytości, przyspiesza spalanie i ogranicza wchłanianie tłuszczów. Morwa Biała Plus Fasolamina zawiera:
  • chrom (pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, 
  • fasolaminę (występująca w ekstrakcie z nasion białej fasoli, wpływa na wchłanianie skrobi z pokarmów bogatych w skrobię (ryż, ziemniaki, chleb, kukurydza) i jej trawienie),
  • ekstrakt z liści morwy białej (może przyczynić się do utrzymania zrównoważonego metabolizmu węglowodanów w organizmie człowieka. Dzięki zawartości substancji wpływających na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku),
  •  niacynę, tiaminę, witaminę B6 (przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego).
alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej