Strona główna Aktualności Kolposkopia na czym polega? Zbadaj się w FemiMea

Kolposkopia na czym polega? Zbadaj się w FemiMea

przez AlejaKobiet.pl

Kolposkopia Wrocław to badanie ginekologiczne, które polega na dokładnej ocenie szyjki macicy, pochwy oraz warg sromowych za pomocą specjalnego narzędzia zwanego kolposkopem. Jest to bardzo ważne badanie, które pozwala na wczesne wykrycie zmian przednowotworowych w obrębie narządów płciowych u kobiet.

Zaleca się wykonywanie kolposkopii u kobiet które mają dodatni wynik wymazu w kierunku jednego z 14 wysokoonkogennych typów HPV. Badanie to jest szczególnie wskazane u kobiet, u których stwierdzono nieprawidłowości w wyniku badania cytologicznego (Pap smear), takie jak podejrzenie zmian przednowotworowych lub nowotworowych w szyjce macicy.

W przypadku kobiet w wieku poniżej 30 lat zaleca się wykonywanie regularnych badań cytologicznych (Pap smear) co trzy lata, chyba że wystąpią jakieś nieprawidłowości. Po 30. roku życia, kobiety powinny wykonywać badanie cytologiczne co trzy lata lub co dwa lata, jeśli wynik poprzedniego badania był nieprawidłowy.

Kolposkopia jest również wskazana u kobiet, u których stwierdzono infekcje dróg rodnych, a także u kobiet, u których występują krwawienia pochwy po stosunku seksualnym lub w innych sytuacjach.

Należy pamiętać, że każda kobieta jest inna i ma swoje indywidualne potrzeby. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu ustalenia najlepszego terminu wykonania kolposkopii, w zależności od wieku, historii medycznej i innych czynników ryzyka.

Podsumowując, zaleca się wykonywanie kolposkopii u kobiet które mają nieprawidłowy wynik badania cytologicznego bądź dodatni wymaz w kierunku wirusa HPV Jednak w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który oceni, kiedy najlepiej wykonać kolposkopię.

FemiMea to prywatna klinika ginekologiczna, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób kobiecych. Zespół lekarzy ginekologów i położnych które pracują w FemiMea, jest bardzo doświadczony i zawsze stawia na pierwszym miejscu komfort oraz zdrowie swoich pacjentek.

Kolposkopia jest jednym z wielu badań, które można wykonać w FemiMea. Klinika ta wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, a personel medyczny jest bardzo zaangażowany i profesjonalny. W FemiMea zawsze stawia się na indywidualne podejście do pacjentek, dzięki czemu każda kobieta może czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas całego procesu badania.

Ponadto, w FemiMea można wykonać kolposkopię w bardzo krótkim czasie, co jest bardzo ważne, gdy zależy nam na szybkiej diagnostyce lub leczeniu. Klinika ta stawia na szybkość i efektywność, dzięki czemu pacjentki nie muszą czekać na wyniki badań przez długi czas.

Podsumowując, wybierając FemiMea na miejsce wykonania badania kolposkopii, mamy pewność, że nasze zdrowie jest w dobrych rękach. Klinika ta oferuje nie tylko najwyższy poziom diagnostyki, ale także indywidualne podejście do pacjentek i szybkie i skuteczne badania.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej