Strona główna Aktualności Dieta oczyszczająca – sposób na zdrowie

Dieta oczyszczająca – sposób na zdrowie

przez admin
Jest grupa chorób, które nie tylko bardzo trudno zdiagnozować, ale co najistotniejsze nie zawsze podjęta kuracja przynosi oczekiwane efekty. Kiedy doświadczamy ograniczeń współczesnej medycyny, gdy nie jesteśmy już w stanie wytrzymać dyskomfortu wynikającego z dręczących nas dolegliwości, szukamy wsparcia w alternatywnych metodach uśmierzenia bólu. Wbrew pozorom może nią być dieta owocowo-warzywna. Świadczą o tym liczne doświadczenia i relacje kuracjuszy Hotelu Miłomłyn Zdrój.

Warto przyjrzeć się historii Agnieszki, 32 letniej dziewczyny cierpiącej na chorobę Dercuma. Choroba ta zaliczana jest do grona chorób rzadkich. U osób dotkniętych tą dolegliwością pojawiają się podskórne, bolesne tłuszczaki, rozwija się otyłość, uczucie osłabienia, spadek nastroju. Podstawowe czynności, takie jak siedzenie, opieranie się, leżenie stają się źródłem wyraźnego dyskomfortu. Agnieszka nawet nie zakładała, że doświadczy ukojenia bólu, kiedy decydowała się na 2 tygodniowe wczasy dietetyczne oparte o dietę owocowo-warzywną.

dieta oczyszczająca, Hotel Miłomłyn Zdrój, odchudzanie
Już po pierwszym tygodniu pobytu kuracjuszka była w stanie odstawić środki przeciwbólowe. Nastąpiła zasadnicza poprawa samopoczucia i przypływ energii. Pozwoliło to na aktywne uczestnictwo w zajęciach wypełniających program dnia. Uruchomiony proces odtruwania i oczyszczania organizmu w połączeniu z ćwiczeniami i zabiegami, w efekcie niwelował ból, prowadził do podwyższenia komfortu życia. Opuszczając Hotel Miłomłyn Zdrój, oprócz podstawowego osiągnięcia- uśmierzenia bólu, Agnieszka straciła 8 kilogramów i 10 centymetrów w tali.  Rozwinęła w sobie ponadto silną motywacje do kontynuowania diety w domu.

   
Aby był dla nas bardziej zrozumiały proces dochodzenia do lepszej kondycji kuracjuszki, powinniśmy zrozumieć mechanizm wpływu diety na organizm. Stosując dietę owocowo-warzywną zostaje uruchomiony w naszym ciele proces oczyszczania. Dzieje się to pod wpływem ściśle dobranych  grup warzyw i owoców.  Organizm nie mając dostarczanych z zewnątrz określonych zasobów, zaczyna odżywiać się endogennie.

Oznacza to, że dieta owocowo-warzywna mobilizuje organizm do odżywiania się wewnętrznymi tkankami, również tymi niepożądanymi- uszkodzonymi. W konsekwencji wydalane są z naszego organizmu zbędne oraz szkodliwe substancje, a uszkodzone tkanki są zastępowane zdrowymi.
Nie zaszkodzi poświęcić trochę uwagi diecie owocowo-warzywnej. Być może stanie się ona właściwym wyborem dla naszego organizmu i komfortu życia.

Katarzyna Kurz

Dietetyk Hotelu Miłomłyn Zdrój

   

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej