Strona główna Profilaktyka Powiedz STOP kobiecym dolegliwościom

Powiedz STOP kobiecym dolegliwościom

przez admin
Badania przeprowadzone na potrzeby raportu społecznego realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”* jednoznacznie wskazują, iż ponad 80% kobiet w Polsce zdaje sobie sprawę z problemu jakim są zakażenia okolic intymnych. Respondentki badania zgodnie wypowiadają się na temat gorszego samopoczucia wywołanego kobiecymi dolegliwościami.

Problemy intymne dotyczą kobiet w każdym wieku, niezależnie od miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Infekcje pochwy objawiać się mogą trudnymi do zwalczenia symptomami, takimi jak m.in. nadmierna suchość, pieczenie pochwy czy upławy. Firma Krotex, pomysłodawca projektu edukacyjnego o intymnym zdrowiu kobiet, jest producentem globulek dopochwowych Ecovag. Probiotyk ten zwalcza infekcje intymne u kobiet oraz pomaga zachować naturalną florę bakteryjną pochwy. Kapsułki jako jedyne na rynku zawierają dwa szczepy pałeczek kwasu mlekowego, w tym działające silnie bakteriobójczo Lactobacillus gasserri. Szczep ten odpowiedzialny jest za produkcję kwasu mlekowego, zapewnia kwaśne środowisko. Zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów patogennych.
 
Wyniki raportu

Według raportu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście” blisko 40% Polek czuje się zawstydzonych problemami związanymi z zakażeniem pochwy. Przekłada się to na unikanie miejsc publicznych, takich jak baseny, kluby fitness, a nawet środków lokomocji i sklepów. 28% respondentek przyznaje się nawet do rezygnacji z życia towarzyskiego, z powodu odczuwania dyskomfortu. Prawie 37% ankietowanych Polek przyznało się, że brak komfortu i poczucie braku higieny stresuje je w pracy, a także wpływa negatywnie na jakość wykonywanych zadań. Blisko 1/3 kobiet cierpiących z powodu zakażeń intymnych odczuwa frustrację. Spowodowana jest ona ograniczeniami, jakie wiążą się z kobiecymi dolegliwościami, niemożnością wykonywania codziennych czynności. Dodatkowo 13% respondentek uważa, że są obiektem wzmożonej obserwacji i oceny, co przekłada się na ich gorsze samopoczucie.
 
Pokonać wstydliwy problem

Jak pokazują wyniki, aktywność i dobre samopoczucie kobiet, które cierpią na infekcje okolic intymnych, jest silnie obniżona. Dlatego warto zawczasu zadbać o odpowiednią profilaktykę, a w przypadku infekcji wybrać metodę leczenia, która przyniesie szybkie, a przede wszystkim efektywne i trwałe skutki. Probiotyk Ecovag stosować należy szczególnie po zabiegach ginekologicznych, przy stanach zapalnych i infekcjach pochwy, a także po antybiotykoterapii, która wpływa negatywnie na florę bakteryjną pochwy. Zapobiegawczo Ecovag stosować można podczas przyjmowania antykoncepcji, terapii hormonalnej, jak i przy wykonywaniu czynności, przy których zwiększone jest ryzyko infekcji intymnych – m.in. uczęszczanie na basen, saunę czy zajęcia fitness.

Stosowanie: Preparat Ecovag dostępny jest w każdej aptece bez recepty. Leczniczo należy przyjmować jedną kapsułkę dopochwowo przez okres 6-8 dni (przed snem). Profilaktycznie zaleca się stosowanie globulek przez 4 do 6 dni, również przed snem.

Cena:
Ecovag  – kapsułki dopochwowe, 10 sztuk –  ok.25 zł

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej