Strona główna ZdrowieABC zdrowia E-papierosy – czy warto?

E-papierosy – czy warto?

przez admin
Sztuczne papierosy to ostatni krzyk mody. Mimo tego, że dla wielu oznacza jedynie bardzo modny gadżet, dla większości stanowi dzisiaj przede wszystkim najlepszy sposób na rzucenie palenia.

Zdrowe palenie

Swoją popularność e-papierosy zawdzięczają przede wszystkim faktowi, że nie posiadają żadnych substancji rakotwórczych. Stanowią zatem zdrowszą alternatywę dla osób, które cenią sobie sam rytuał palenia. Z e-papierosem mogą przecież do woli rozkoszować się wydychanym dymkiem, z tą tylko różnicą, że nie trzeba strzepywać popiołu.

Bierni palacze nie istnieją

Jedną z wielu zalet elektronicznego palenia jest fakt, iż nie wywołuje ono skutku biernego palenia. Nie trujemy zatem ani siebie, ani swoich bliskich. Jednak z powodu niskiej wciąż świadomości społecznej może okazać się, że e-palacz trzymając w dłoni elektroniczny papieros zostanie upomniany w miejscu publicznym.

Lepsza kondycja

E-papieros ma wiele zalet. Najbardziej doceniane jest jego cudowne działanie prozdrowotne. Dzięki ekologicznym papierosom pozbędziesz się uporczywego kaszlu wywołanego przez tradycyjne papierosy. Już po kilku tygodniach stosowania zauważysz, że lżej ci się oddycha, twoja kondycja jest znacznie lepsza.

Zdrowsze włosy, cera oraz zęby

Na swojej kondycji znacznie zyskają także twoje włosy oraz cera. Odcięte od systematycznie dostarczanej niemałej dawki nikotyny, zmienią wygląd z matowych na zdrowe i błyszczące.
Nie wspominając już o zębach – pewien czas po odstawieniu papierosów zauważysz, że uśmiech jest znacznie bielszy.

Przyjemny zapach

E-papieros daje gwarancję tego, że już nigdy twoja skóra, włosy czy ubranie, a co najważniejsze – oddech nie będzie przesiąknięty nieprzyjemnym zapachem charakterystycznym dla palacza nałogowca.

E-papieros to oszczędność

Ceny papierosów elektronicznych są wciąż wysokie. Warto jednak pamiętać, że w dłuższej perspektywie inwestycja w zdrowsze papierosy opłaca się bardziej niż tradycyjne trujące papierosy.

Nie taki doskonały…

Mimo tego, że lista pochwał płynących w stronę elektronicznych papierosów jest długa, mają one także swoje wady. Wątpliwości w prozdrowotne działanie e-papierosów potwierdza brak badań, które jednoznacznie nie wykazywałyby szkodliwości dla naszego zdrowia. Wiele zaawansowanych palaczy narzeka także na wciąż niedoskonałą imitację tradycyjnego papierosa, który nie pozwala na osiągnięcie efektu, który daje nikotyna.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej