Strona główna Zdrowie Melatonina – sposób na jet lag

Melatonina – sposób na jet lag

przez admin
Zmęczenie, ból głowy i bezsenność, albo nadmierna senność  to najczęstsze bolączki osób, które właśnie przekroczyły kilka stref czasowych. Jeśli lecimy zaledwie na tydzień, to zmiana strefy czasowej może być szczególnie bolesna, jeśli szybko się nie dostosujemy i już będziemy musieli wracać …i wszystko od nowa. Oto kilka naturalnych sposobów, które nam pomogą spędzić wyjazd w dobrej formie przywracając właściwy rytm dobowy:
1. Na kilka dni przed podróżą staraj się wcześniej lub  później kłaść się spać, w zależności od tego, czy lecisz na wschód czy na zachód.
2. Nie trzymaj laptopa, tabletu i telefonu komórkowego w sypialni. Za to zafunduj sobie odprężającą kąpiel lub sesję kilku ćwiczeń oddechowych. 
2. Zwróć uwagę na to, co znajduje się na twoim talerzu. Nie przejadaj się. Unikaj ciężkostrawnych potraw, które długo zalegają w żołądku. Nie jedz słodyczy, bo  zaspokajają głód na krótko i błyskawicznie podnoszą poziom glukozy we krwi, ale równie szybko głód pojawia się znowu. W trakcie lotu zjedz lekką przekąskę. Nie pij kawy, mocnej herbaty ani alkoholu.
3. Ubierz się wygodnie, zwróć uwagę na wszystkie elementy garderoby, które mogą krępować krążenie. Jeśli lubisz jeansy, wybierz te o delikatnym włóknie,  najlepiej bez dodatku strechu. Zabierz do samolotu małą poduszkę i postaraj się zdrzemnąć.
4. Przed startem nastaw zegarek na godzinę, która obowiązuje w nowej strefie.
5. Po wylądowaniu postaraj się dostosować do nowej strefy. Połóż się spać nie wcześniej niż o godz. 22.00.
6. Dobrym pomysłem jest Melatonina Plus Spray, który zawiera 1 mg melatoniny i wyciąg z melisy. Suplement dostępny jest w nietypowej formie sprayu do ust, co umożliwia wygodne stosowanie. Wystarczy, że przed pójściem spać rozpylisz preparat w buzi, co pomoże wyregulować zegar biologiczny i sprawi, że bez problemu swobodnie zaśniesz. Niewielkie opakowane można zabrać na pokład nawet w bagażu podręcznym.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej