Strona główna Zdrowie Chcesz uniknąć kaca? Poznaj kilka pomocnych porad

Chcesz uniknąć kaca? Poznaj kilka pomocnych porad

przez admin
Nikt z nas nie lubi kaca, który pojawia się następnego dnia po suto zakrapianych imprezach. Nieznośny ból głowy, nadmierne pragnienie, bóle mięśni, ogólne uczucie rozbicia i brak chęci do czegokolwiek powodują, że zwykle zadajemy sobie pytanie: „po co to wszystko było?”. Istnieją jednak sposoby na to, aby zmniejszyć objawy kaca – skutecznie!
 
Jeżeli szykujesz się na imprezę, już wtedy zacznij myśleć o następnym dniu. Najlepiej działać z myślą o swoim przyszłym samopoczuciu – tutaj najważniejsza jest odpowiednia dieta oraz nastawienie. Możesz pomyśleć też wcześniej o zakupieniu odpowiednich środków zapobiegających kacowi – dostępne są nie tylko w aptece, ale także można kupić je w marketach czy na stacjach benzynowych.
 
Zanim pójdziesz na imprezę
Picie alkoholu na pusty żołądek to niezbyt dobry pomysł. Dlatego jeżeli wiesz, że podczas imprezy nie zjesz zbyt dużo, nie zapominaj o posiłku w domu. Powinien być bogaty w tłuszcze oraz węglowodany złożone, aby trawić się dłużej, a tym samym zapobiegać wystąpieniu upojenia alkoholowego zbyt szybko. Jedzenie i picie innych niż alkoholowe napojów podczas spotkania także jest wskazane. Wtedy następnego dnia kac nie będzie tak bardzo dokuczliwy.
 
Warto też przed wyjściem określić sobie z góry granice – ilość wypitego alkoholu, godzinę powrotu do domu. Oczywiście nie zawsze się sprawdzają, ale wystarczy tylko trochę silnej woli, żeby nie musieć potem męczyć się z przykrymi skutkami swojego postępowania.
 
Gdy chcesz spróbować środków zapobiegających kacowi, to też dobry moment, żeby je kupić. Należy zażyć je albo podczas imprezy, albo bezpośrednio po jej zakończeniu, by zadziałały prawidłowo. Dzięki nim alkohol będzie metabolizowany szybciej, jego poziom we krwi będzie spadał znacznie prędzej niż naturalnie, a ty będziesz czuć się lepiej!
 
Gdy wrócisz z imprezy
Jeżeli wracasz do domu i wiesz, że alkoholu polało się za dużo, wtedy też możesz zapobiec jego skutkom. Co najlepiej na kaca zadziała, zanim się położysz? Przede wszystkim wpij coś – szklankę wody z cytryną lub ciepłą herbatę. Uzupełnią poziom wody w organizmie, która jest wypłukiwana przez alkohol. Rano, po przebudzeniu, także postaw na dużą ilość płynów – herbatę, kawę, wodę, sok pomidorowy. Także dobry jest szybki prysznic naprzemiennie ciepły i zimny, odrobina ruchu, na przykład spacer czy jogging, zjedzenie czegoś.
 
Ważny jest oczywiście umiar w piciu alkoholu – a jeżeli przesadzisz, pamiętaj o naszych poradach!
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej