Strona główna Zdrowie Życie zaczyna się… po 50-tce

Życie zaczyna się… po 50-tce

przez admin

Wraz z upływem lat osoby dojrzałe narażone są na wzrost zachorowalności na takie choroby, jak: miażdżyca, cukrzyca, jaskra czy nowotwory. Aby zredukować ryzyko zachorowań, opracowany został specjalny kompleks VITRUM SENIOR będący wyjątkowym preparatem witaminowo – mineralnym uzupełnionym o likopen i luteinę, którego zadaniem jest uzupełnianie codziennej diety osób powyżej 50. roku życia. Składniki preparatu zostały tak dobrane, aby wzajemnie wspomagały swoje działanie, a zarazem gwarantowały dostateczną suplementację witaminowo – mineralną codziennej diety pokarmowej. Proces ich wchłaniania zachodzi w przewodzie pokarmowym, a następnie podlegają one włączeniu do ogólnoustrojowej puli poszczególnych witamin i pierwiastków. Preparat został dodatkowo wzbogacony w likopen i luteinę – dwa ważne składniki antyoksydacyjne.

 

Kolory życia

Przekroczenie magicznej 50-tki może być początkiem cudownego okresu w życiu. Może właśnie nadszedł czas by zaplanować wymarzoną podróż, zapisać się na kurs języka obcego czy kurs salsy…? Aby jak najdłużej cieszyć się witalnością należy umiejętnie dostarczać organizmowi potrzebnych mu witamin i składników mineralnych. Im szybciej zrozumiemy, że profilaktyka może zdziałać cuda, tym dłużej będziemy korzystać z uroków życia i cieszyć się każdym dniem.

W każdym wieku dbanie o zdrowie winno być wartością priorytetową. Im szybciej zaczniemy żyć według zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” – tym lepiej. Każdy wiek ma jednak swoje prawa, dlatego też powinniśmy dostosowywać elastycznie do swojego wieku nie tylko tryb życia i dietę, ale również przyjmowane witaminy i mikroelementy.

Suplement diety Vitrum Senior z Likopenem skierowany jest właśnie do osób powyżej 50. roku życia. Starannie dobrany kompleks witaminowo – mineralny skierowany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Preparat poleca się szczególnie przy uzupełnianiu niedoborów witamin i składników mineralnych, wzmacnianiu odporności ogólnej organizmu, przy wspomaganiu pamięci i zmniejszaniu ryzyka chorób nowotworowych i kardiologicznych. Bardzo pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu, zwłaszcza po przebytej chorobie i w stanach osłabienia. Zapobiega lub łagodzi objawy zaburzeń funkcji układu nerwowego, a także pomaga utrzymać mocne kości.

 

Wyjątkowa moc pomidorów

Likopen – nazywany „cudownym odkryciem”, to składnik pomidorów który zrewolucjonizował wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Substancja, która nadaje pomidorom głęboki, czerwony kolor w 35% zmniejsza także ryzyko zachorowania na raka prostaty. Najnowsze badania pokazują ponadto, że jest on także jednym z najlepszych antyutleniaczy. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ posiada właściwości chroniące nasz organizm przed licznymi chorobami, w tym głównie przed nowotworami i chorobami serca. Co ciekawe – likopen jest o wiele bardziej przyswajalny w formie przetworzonej (np. sos pomidorowy, ketchup) niż w swojej naturalnej postaci. A to dlatego, że rozpuszcza się w tłuszczach. Vitrum Senior z Likopenem dostarczy zatem Twojemu organizmowi nie tylko odpowiednio dobranych do wieku witamin i mikroelementów, ale także wzbogaci Twoją dietę o drogocenny likopen.

Zawarta w preparacie luteina szczególnie polecana jest osobom chorującym na zaćmę, jaskrę czy cukrzycę. Jest to cenny przeciwutleniacz, który usuwa wolne rodniki z siatkówki oka i wzmacnia jej ochronną barierę. Ponieważ luteina nie może być syntetyzowana w organizmie, musi być dostarczana do organizmu z zewnątrz.

Vitrum Senior z Likopenem zawiera również witaminy z grupy B, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina E ochroni organizm przez niszczącym wpływem wolnych rodników, a witamina C, ułatwia gojenie się ran, zahamuje tworzenie się podskórnych wylewów („siniaków”), powstawanie krwotoków i krwawień z dziąseł. Jest też doskonałym antidotum dla palaczy i ludzi spożywających alkohol.

Vitrum Senior z Likopenem firmy Unipharm, suplement diety dostępny bez recepty w aptekach na terenie całego kraju. Każde opakowanie zabezpieczone folią AL.

 

 

Cena w aptece:

Vitrum Senior z Likopenem (30 tabl.):ok. 14 zł

Vitrum Senior z Likopenem (60 tabl.): ok. 30 zł

 

Dawkowanie: zaleca się przyjmować 1 tabletkę dziennie, w trakcie posiłku.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej