Strona główna Zdrowie Apteczka na wakacjach – o czym nie wolno zapomnieć

Apteczka na wakacjach – o czym nie wolno zapomnieć

przez admin
Wyjeżdżając w podróż powinniśmy zaopatrzyć się w niektóre leki, które mogą nam się przydać na miejscu. W zależności od kierunku, który wybierzemy, może zdarzyć się tak, że na miejscu nie będziemy mogli zakupić leków, które akurat będą potrzebne. Dlatego lepiej być przygotowanym zawczasu. 
Najczęstsze wakacyjne dolegliwości chorobowe to nagły kaszel suchy, poparzenie słoneczne, problemy żołądkowe. Przeciwko wszystkim tym dolegliwościom powinniśmy się zabezpieczyć przed wyjazdem i zakupić odpowiednie leki.
Problemy żołądkowo-jelitowe
Inna flora bakteryjna jest częstą przyczyną problemów żołądkowo-jelitowych, które towarzyszą wyjazdom na wakacje. Często są to nagłe ataki choroby. Objawy towarzyszące takim dolegliwościom, to najczęściej: wodniste biegunki ze śluzem lub bez, którym towarzyszą bóle brzucha, czasem zdarzają się również wymioty. Objawy nasilają się po jedzeniu i piciu. Najlepiej mieć ze sobą leki homeopatyczne (np. Arsenicum album 9 CH lub Aloe 9 CH), które pobudzają siły organizmu do walki z chorobą, dzięki czemu nie tylko wstrzymują objawy, lecz także leczą przyczynę jej powstania. Są one bezpieczne, ponieważ nie powodują żadnych działań niepożądanych i nie wchodzą w interakcję z innymi lekami. Nie podrażniają również żołądka, co w tym przypadku jest bardzo istotne. Dobrze mieć również zawsze w apteczce preparat, który uzupełni elektrolity (np. Enterol). Podczas choroby należy dużo pić i unikać słońca. Dobrze też przez kilka dni być na lekkostrawnej diecie.

Kaszel suchy – nagłe infekcje górnych dróg oddechowych
Zmianie klimatu czasem towarzyszy osłabienie organizmu. Łatwo wtedy o infekcję górnych dróg oddechowych. Aby szybko zwalczyć kaszel suchy, do apteczki spakujmy syrop na kaszel suchy (np. Drosetux), który osłabi odruch kaszlu i złagodzi jego objawy. Drosetux jest jedynym syropem dla dzieci, który nie ma ograniczeń wiekowych. Jeżeli jest to możliwe, spróbujmy wykonać inhalację. Starajmy się też o odpowiednie nawilżenie powietrza. Jeżeli mieszkamy w hotelu z klimatyzacją, najlepiej na czas objawów chorobowych wyłączyć jej działanie. Zapewnijmy sobie dietę bogatą w witaminę C.
Poparzenie słoneczne
Wyjeżdżając na wakacje zawsze należy pamiętać o kremach z wysokim filtrem. Przebywając cały dzień na dworze podczas upału, nietrudno po poparzenia lub nawet udar słoneczny. Jeżeli mimo stosowania kremów z filtrem UV nasza skóra jest zaczerwieniona i piecze, należy ją smarować kremem chłodzącym, można też wykonać okład z kefiru. Najlepiej unikać słońca przez kilka dni. Zawsze należy też mieć nakrycie na głowę. Jeżeli do objawów skórnych dojdzie wysoka gorączka, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej