Strona główna Kuchnia Tak jak w kinie

Tak jak w kinie

przez admin
Jesień w mediach to czas premier i nowości. Po letnim „sezonie ogórkowym”  od września zaczyna się jesienne szaleństwo. Ulubione seriale, programy kulinarne i rozrywkowe, ale przede wszystkim – filmy, filmy, i jeszcze raz filmy…to one umilą nam coraz zimniejsze dni i długie wieczory.
Marka HELIO dla wszystkich kochających dobrą rozrywkę w domowym zaciszu przygotowała nowość – popcorn do mikrofalówki w dwóch znakomitych smakach solonym i maślanym, które zostały uzyskane dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składników. Oba produkty dostępne są w opakowaniach o gramaturze 90 gram, w sam raz na sporą porcję dla domowników. Opakowanie foliowe utrzymane w kolorze granatu i głębokiego błękitu z paskiem taśmy filmowej na etykiecie to nawiązanie do kinowej rozrywki w najlepszym hollywoodzkim stylu.

Odcinek 1 – Strzelanina  w mikrofali…
Popularny na całym świecie popcorn to ziarna pękającej kukurydzy, starannie wyselekcjonowane i uprzednio wysuszone. Przygotowanie tej smacznej przekąski od HELIO jest wyjątkowo łatwe i szybkie – wystarczy z foliowego opakowania wyciągnąć papierową torebkę i włożyć do mikrofalówki na 2-4 minuty (zależnie od ustawionej mocy mikrofalówki). Po wyjęciu z mikrofali możemy zacząć seans z pysznym popcornem i jego nieodłącznym „kinowym” aromatem. Nowościami HELIO  możemy zajadać się bezpośrednio z torebki, a do tego nie musimy zmywać naczyń.
Goście w progu…czyli znasz ten scenariusz
Popcorn doskonale sprawdza się w sytuacjach kryzysowych. Znasz ten scenariusz – goście w progu – a Ty nie masz ich czym poczęstować. Bez paniki, paczka popcornu HELIO Cię uratuje ;-), tym bardziej, że recepturę tych przekąsek opracowano tak, aby zmaksymalizować ilość „wystrzeliwujących” ziaren kukurydzy. A jeśli dodać, że kukurydza prażona jest uboga w cukier to zajadanie się popcornem wejdzie Ci w nawyk. 
Ziarno historii…
Oficjalnie ojczyzną popcornu są Stany Zjednoczone, ale najstarsze prażone ziarna znaleziono w Nowym Meksyku, mają one ponad 5600 lat. Walory popcornu poznali już starożytni Indianie. Prawdopodobnie został wynaleziony przez przypadek. Pewnego razu jeden z Indian uprawiających kukurydzę przewrócił się i kilka kolb wpadło do ogniska. Ziarna kukurydzy zmieniły się w popcorn, który Indianie szybko polubili.
Orientacyjna cena półkowa: 
Popcorn solony HELIO (90g) : 1, 99 zł
Popcorn maślany HELIO (90g) : 1,99 zł

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej