Strona główna Kuchnia Pojemniki próżniowe DAFI VACUUM.

Pojemniki próżniowe DAFI VACUUM.

przez admin

Często też zdarzają się sytuacje, kiedy nasze dziecko pozostawi niedokończony posiłek, który szkoda wyrzucić. Również po imprezach część jedzenia musi zostać przez nas zabezpieczona na przyszłość. Warto, zatem zagwarantować sobie właściwy sposób na zachowanie świeżości produktów na dłużej, a także zadbać o kieszeń by nie narażać domowego budżetu na nadmierne wydatki.

Na rynku pojawiły się pojemniki VACUUM DAFI, przeznaczone do przechowywania żywności w warunkach próżniowych. Metoda ta stanowi niezawodną ochronę przed wilgocią i tlenem, a co za tym idzie utratą świeżości i właściwości odżywczych w produktach żywnościowych i nie tylko. Pojemniki te doskonale nadają się do marynowania potraw, zwłaszcza mięs, gdyż środowisku próżniowym proces marynowania jest bardziej efektywny.

Pojemniki VACUUM DAFI firmy Formaster posiadają w komplecie specjalną pompkę pozwalająca „wyciągnąć” powietrze z wnętrza pojemnika, blokując jednocześnie jego dostęp z zewnątrz.  Dzięki takiemu zabiegowi przedłuża się wartość odżywczą produktów, zachowując ich naturalny kolor, smak i aromat. Stosując Vacuum DAFI niektóry produkty mogą zachować swą świeżość nawet do pięciu razy dłużej.

Szeroki wachlarz zastosowań

Pojemniki próżniowe VACUUM marki DAFI to artykuł należący do unikalnego systemu przechowywania nie tylko jedzenia. Stanowią one nieocenioną pomoc nie tylko w kuchni, ale też w innych częściach domu. W ich wnętrzu można chronić przed kurzem i wilgocią różne rzeczy, które tego wymagają. Sprawdzą się, jako doskonałe zabezpieczenie dla aparatów fotograficznych, obiektywów, biżuterii, płyt CD, przyrządów naukowych i innych wartościowych przedmiotów.

System Vacuum Dafi można dostosować do własnych potrzeb np.: przechowywania wszelkich innych wartościowych rzeczy, dla których jest zalecana izolacja przed powietrzem atmosferycznym. 
Podstawowy zestaw składa się z pięciu elementów. W jego skład wchodzą cztery pojemniki: 2, 7l; 1, 5l; 1, 3l oraz 0, 5l oraz pompka. Można również kupić zestawy 3 lub 4 elementowe, a także w razie potrzeby pojedyncze pojemniki.

Konstrukcja pojemników pozwala na wszechstronne zastosowanie w gospodarstwie domowym. Można je bezpiecznie myć w zmywarce, stosować w kuchence mikrofalowej oraz przetrzymywać w lodówce i zamrażarce. Rozmiary pojemników zostały dobrane tak, aby nie zajmowały dużo miejsca oraz zapewniały komfort ich użycia. Zróżnicowana pojemność umożliwia indywidualny dobór w zależności od potrzeb użytkownika (specjalne pojemniki wysokie do produktów sypkich, cukru, mąki, mleka i kasz dla dzieci itp.). Pojemniki wykonane są z przezroczystego tworzywa, odpornego na zadrapania. Ich nowoczesny design sprawi, że staną się doskonałym uzupełnieniem wystroju kuchni. 

Pojemniki próżniowe DAFI najlepiej nadają się do przechowywania:   

 • świeżej żywności: świeżych warzyw, owoców, ryb itd.
 • mięs i warzyw: skracają czas marynowania
 • suchej i suszonej żywności: ciastek, cukierków, czekolady, orzechów, chipsów, suszonych
 • owoców, herbaty, kawy, makaronu, płatków zbożowych itp.
 • środków farmakologicznych: materiałów opatrunkowych, lekarstw, strzykawek i igieł
 • wartościowych przedmiotów: obiektywów, filmów do aparatu
 • drogocennych kamieni, biżuterii, układów scalonych, dyskietek, przyrządów naukowych…

 

Zalety przechowywania w warunkach próżniowych:

 • Od 3 do 5 – krotne wydłużenie świeżości
 • Zachowanie naturalnego smaku i aromatu
 • Całkowite zatrzymanie emisji zapachów
 • Oszczędność rodzinnego budżetu
 • Przyjazna dla środowiska metoda wielokrotnego i higienicznego przechowywania (np. w przeciwieństwie do foliowych woreczków)

Jakość i bezpieczeństwo

Pojemniki VACUUM DAFI zostały zaprojektowane i są produkowane pod nadzorem systemu zarządzania  jakością ISO 9001: 2000. Do wytworzenia niniejszych produktów wykorzystywane są wysokogatunkowe materiały. Vacuum Dafi posiadają atest PZH.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej