Strona główna Aktualności Bodyart: sztuka zamknięta w ludzkim ciele

Bodyart: sztuka zamknięta w ludzkim ciele

przez admin

Czy ludzkie ciało może stać się dziełem sztuki? Już starożytni zauważyli, że nie ma nic piękniejszego niż wspaniała sylwetka i kształtne mięśnie. Rzeźbienie ludzkiej sylwetki już dawno stało się jednym z najważniejszych celów ćwiczeń fizycznych. Treningiem, który może pomóc w przekształceniu ciała w istne dzieło sztuki może się dla wielu z nas okazać bodyart. Na czym polega ta forma treningu?

Bodyart w pigułce

Taniec, joga, fitness oraz ćwiczenia stosowane w rehabilitacji połączone w spójną całość podbiły świat jako bodyart. Ojcem tej formy ćwiczeń jest Robert Steinbacher – jedna z najbardziej niezwykłych postaci w sportowym świecie. Układając swój program treningowy korzystał on z własnych doświadczeń. Był przecież i znanym gimnastykiem, tancerzem i rehabilitantem dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym. Łącząc swe życiowe doświadczenia, stworzył on program pozwalający na przyjemny, a zarazem wyjątkowo skuteczny trening. Bodyart to nie tylko szansa na smukłą sylwetkę, ale i na odzyskanie wewnętrznej równowagi. Jest to możliwe dzięki włączeniu do treningu ćwiczeń oddechowych, które pozwalają się zrelaksować i wyciszyć.

Jak wygląda trening?

Trening, choć męczący, nie obciąża ani kolan, ani stawów. Pracują głównie mięśnie oraz płuca. Jak wygląda taki trening? Zaczyna się on od kilkuminutowej rozgrzewki, w której najważniejsze stają się ćwiczenia aerobowe oraz techniki oddechowe. Po niej zaczyna się trening właściwy, łączący w sobie elementy jogi, pilates oraz ćwiczeń stosowanych w rehabilitacji. Dzięki nim w trakcie półgodzinnego treningu można wzmocnić wszystkie grupy mięśni. Co ważne – pracują i te mięśnie, które przy wykonywaniu codziennych czynności nie są w żaden sposób angażowane. Relaksująca muzyka oraz wykorzystywane w trakcie ćwiczeń techniki oddechowe sprawiają z kolei, że trening wzmacnia nie tylko ciało, ale i psychikę. Dodatkowo systematyczne wykonywanie takich ćwiczeń znacznie poprawia koordynację ruchową, zwiększa też umiejętności koncentrowania się oraz wczuwania we własne ciało.

Bodyart dla każdego

Bodyart jest idealną formą treningu dla każdej osoby ceniącej sobie zdrowy styl życia. Dla młodych ludzi jest on szansą na uzyskanie wymarzonej, smukłej sylwetki. Dla osób starszych – sposobem na zachowanie dobrej formy. Ćwiczą panie w ciąży oraz osoby, którym ból kolana czy stawów uniemożliwia podejmowanie bardziej wymagających form aktywności fizycznej. To uniwersalny trening, który jest dla każdego z nas szansą na wzmocnienie swego ciała i nadania mu pięknych kształtów.

By nadać ciału piękną formę nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy systematyczność oraz dobrze wybrany zestaw ćwiczeń. Bodyart jest jednym z najnowszych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych programów treningowych, dzięki któremu przemienienie ciała w wyjątkowy twór natury staje się zadaniem nie tylko znacznie łatwiejszym, ale i przyjemniejszym.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej