Strona główna Aktualności Wszechstronny rozwój dziecka

Wszechstronny rozwój dziecka

przez AlejaKobiet.pl

Prawidłowy rozwój dziecka wymaga zapewnienia mu odpowiednich do tego warunków i środowiska. Najważniejsza jest najbliższa rodzina, która będzie dawać poczucie bezpieczeństwa, pełnej akceptacji oraz miłości. Oprócz tego, niezwykle ważna jest rola zabawy oraz zabawek, które wpływają na dziecko bardzo wszechstronnie i wspierają rozwój ważnych kompetencji. Klocki plastikowe to zabawka, której nie powinno zabraknąć w żadnym pokoiku dziecięcym ze względu na ich korzystny wpływ na prawidłowy rozwój takich umiejętności jak konstruowanie, logiczne myślenie i manipulowanie przedmiotami.

Motoryka mała

Prawidłowy rozwój dziecka zwłaszcza w pierwszych latach życia odbywa się wielotorowo. Do najważniejszych umiejętności, jakie dziecko powinno zdobyć należą wszelkie zdolności z zakresu motoryki małej i manipulowania przedmiotami o różnej wielkości. Klocki plastikowe, takie jak np. https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-plastikowe_Klocki-plastikowe-duze-elementy-600.html to najlepszy sposób na skontrolowanie rozwoju motoryki małej i jej wspieranie, dlatego warto zadbać o ich obecność w pokoju dziecięcym. Łączenie ze sobą klocków, branie ich w palce lub nawet odczepianie ich od innych to dla dziecka trudna aktywność zwłaszcza w najmłodszych latach. Wraz z częstszymi zabawami, dziecko nabiera większej pewności, jak i umiejętności z zakresu motoryki małej i budowanie z plastikowych klocków przestaje być skomplikowane.

Konstruowanie

Umiejętność konstruowania coraz bardziej skomplikowanych budowli rozwija myślenie logiczne oraz wyobraźnię przestrzenną. Zapewniając dziecku odpowiednio dużą ilość klocków plastikowych, można być spokojnym o rozwój w tym obszarze. Myślenie przestrzenne jest wstępem do późniejszego myślenia abstrakcyjnego, które potrzebne jest już na pierwszych etapach edukacji dziecka. Ważne jest jednak wspieranie dziecka podczas pierwszych zabaw konstrukcyjnych, dzięki czemu będzie potrafiło właściwie posługiwać się zabawką i tworzyć niezwykłe konstrukcje.

Wyobraźnia i kreatywność

Wspieranie wyobraźni oraz kreatywności dziecka ma ogromny wpływ dla jego ogólnego rozwoju. Kolorowe klocki plastikowe to najlepsza zabawka wspierająca te obszary funkcjonowania dziecka. Wymyślanie nowych zabaw i tworzenie budowli do niej potrzebnych, niezwykle rozwija kreatywność i pozwala realizować najciekawsze wyobrażenia dziecka. Ważna jest świadomość, że do wspierania kreatywności i myślenia wyobrażeniowego nie trzeba jedynie organizować zabawy artystyczne. Dzieci, które nie lubią zabaw artystycznych z pewnością bardziej odnajdą się w zabawach konstrukcyjnych przy użyciu klocków plastikowych w najciekawszych kolorach.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej