Strona główna Aktualności Dobry sen dziecka – jaki tapczanik wybrać?

Dobry sen dziecka – jaki tapczanik wybrać?

przez AlejaKobiet.pl

O dobry sen dziecka warto dbać od jego pierwszych dni życia. Gdy dziecko podrośnie, potrzebna jest wymiana łóżeczka na tapczanik. Dla kilkulatka to propozycja, która zapewni mu komfort i bezpieczeństwo. Z jakiego materiału powinien być wykonany tapczanik? Co należy jeszcze wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Najzdrowsze materiały dla dziecka

Chociaż meble są wykonywane z rozmaitych tworzyw, największym powodzeniem cieszy się drewno – szczególnie, gdy chodzi o łóżka. Tapczaniki mogą być wykonywane z różnych gatunków drewna, ale często można zetknąć się z propozycjami z drewna sosnowego oraz bukowego i płyt MDF. Wszystkie materiały charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia oraz wytrzymałością, ale tapczanik dla dziecka alergika powinien być zrobiony z drewna sosnowego. To gatunek drewna o specyficznych właściwościach antystatycznych. Nie przyciąga kurzu, dzięki czemu nie sprzyja tworzeniu się środowiska przyjaznemu rozwojowi roztoczy, których odchody powodują reakcje uczuleniowe. Każde drewno jest jednak materiałem zdrowym ze względu na to, że nie zawiera sztucznych substancji mogących również wywoływać reakcje alergiczne.

Tapczanik pomalowany farbą a zdrowie dzieci

Drewniane tapczaniki dla dzieci wydają się odpowiednim wyborem, ale wątpliwości mogą wzbudzać farby, którymi są malowane. Pastelowe barwy wprowadzają do pokoju optymistyczny nastrój i rozjaśniają je. Odcienie bieli i szarości, którymi meble dziecięce są często malowane, mają neutralny charakter, dzięki czemu sprawdzają się w każdej aranżacji. Jaki wpływ na zdrowie dzieci mają stosowane farby? Niepokój rodziców wzbudza kwestia toksyczności farb. Niestety coraz więcej dzieci cierpi z powodu alergii, dlatego jest to istotny problem. Na szczęście tapczanik dla dzieci można kupić bez problemu w wersji malowanej wodnymi farbami ekologicznymi, czego przykładem są warianty na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozeczko-tapczanik-dla-starszaka/. Ekologiczne farby wodne wyróżniają się nietoksycznym składem, który minimalizuje ryzyko alergii. Z dbałości o bezpieczeństwo pociech warto zawsze upewnić się, czego użyto do produkcji tapczaniku i sprawdzić stosowne certyfikaty potwierdzające jakość zgodną z polskimi oraz europejskimi normami.

Rozwiązanie na długi czas

Jeżeli nie chcesz wymieniać łóżeczka szybko na tapczanik, pomyśl o tym w momencie zakupu łóżeczka dla niemowlaka. Producenci oferują ciekawe rozwiązanie typu 2 w 1, czyli łóżeczko, które można w prosty sposób przekształcić w tapczanik. Jest to opcja korzystna pod względem ekonomicznym. Tego typu tapczaniki dla dziecka zapewniają równie wysoki komfort spania co inne warianty.

Wielkość i dodatkowe wyposażenie tapczaniku

Ze względu na szybkie tempo rozwoju dzieci łóżko należy dobrać tak, aby w długości był spory zapas w stosunku do obecnego wzrostu. 120 × 60 cm to klasyczne wymiary łóżka, ale warto zwrócić uwagę na tapczaniki dziecięce o wymiarach 140 × 70 cm. Dłuższe łóżko pozwoli odwlec w czasie zakup kolejnego łóżka. Wygodną opcję stanowią warianty z szufladą, w której mieści się pościel.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej