Strona główna Aktualności Ochrona i ozdoba, czyli wybieramy pawilon ogrodowy

Ochrona i ozdoba, czyli wybieramy pawilon ogrodowy

przez AlejaKobiet.pl

Należysz do osób, które lubią wypoczywać na zewnątrz? Chcesz to robić nie tylko w pięknych okolicznościach przyrody swojego ogrodu, ale także mogąc w razie potrzeby schronić się przed letnim deszczem? Jeśli tak to swoją uwagę skieruj na pawilony ogrodowe – te łatwe w montażu konstrukcje są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne.

Czas letni – czas spotkań w ogrodach

Latem życie towarzyskie wychodzi na zewnątrz – często spotykamy się na świeżym powietrzu korzystając z ładnej pogody oraz długich dni. Osoby dysponujące kawałkiem przestrzeni obok swojego domu często szukają rozwiązania, które nie będzie bardzo kosztowne, ale jednocześnie zapewni ochronę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, podmuchami wiatru, a nawet wakacyjnym deszczykiem. Zdecydowana większość kupujących wybiera produkty takie jak pawilony ogrodowe w ogrodosfera.pl, które posiadają wywietrzniki umożliwiające cyrkulację powietrza pod zadaszeniem. Może być ono wykonane z różnych materiałów, ale cechą wspólną jest to, że z reguły jest umiejscowione pod kątem ostrym, dzięki czemu padający deszcz może swobodnie spływać na podłoże.

Pawilon ogrodowy z moskitierą i zasłonami Walencja (kremowy). Fot. Ogrodosfera.pl

Gdzie postawić pawilon ogrodowy?

Wybierając pawilon ogrodowy musimy pamiętać o miejscu, w którym docelowo chcemy go postawić – właściwie jedyny warunek to w miarę równa powierzchnia, na której staną słupy całej konstrukcji.

Jednak jest kilka praktycznych aspektów umiejscowienia pawilonu ogrodowego – jeśli chcemy, aby stanowił on miejsce spotkań towarzyskich pamiętajmy, aby droga między domem, a pawilonem była jak najkrótsza. Tym sposobem unikniemy długich wypraw do kuchni po dokładkę czegoś pysznego. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo – pawilony są projektowane tak, aby korzystać z nich wiosną i latem. Jednak nawet w letnie miesiące zdarzają się dni z bardzo porywistym wiatrem, dlatego dobrym pomysłem jest umiejscowienie pawilonu ogrodowego tuż przy jednej ze ścian domu np. na tarasie.

Pawilon ogrodowy z moskitierą i zasłonami Walencja (szary. Fot. Ogrodosfera.pl

Letni relaks w prywatnym azylu

Letni wieczór to dla wielu osób najprzyjemniejsza pora – upał zelżał, cichnie okolica, nadchodzi czas na wieczorny relaks. Możemy go spędzić czytając lub po prostu delektując się tym, co dookoła. Pawilony ogrodowe z moskitierą sprawią, ze niestraszne będą nam komary czy inne latające żyjątka. Gdy chcemy mieć więcej prywatności wystarczy, że zasuniemy zasłony, które stanowią integralny element wielu dostępnych na rynku produktów.

Szary pawilon ogrodowy z zasłonami Walencja. Fot. Ogrodosfera.pl

Parasol, pawilon, czy altana?

Każde z powyższych rozwiązań ma swoje zalety: nieskomplikowany w budowie parasol będzie najlepszy gdy chcemy osłonić relatywnie mały obszar. Pawilon ogrodowy to optymalny wybór gdy pragniemy mieć zadaszoną i osłoniętą z boku większą przestrzeń, której wnętrze możemy aranżować na wiele sposobów. Altana to z kolei konstrukcja całoroczna, co przekłada się na najwyższą ceną spośród tych trzech propozycji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej