Strona główna Aktualności Regeneracja skóry – co trzeba o niej wiedzieć?

Regeneracja skóry – co trzeba o niej wiedzieć?

przez AlejaKobiet.pl

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą negatywnie wpływać na jej kondycję. Nie bez znaczenia okazuje się rola m.in. promieniowania UV czy też zanieczyszczeń środowiskowych, które osłabiają jej strukturę, a co za tym idzie, funkcje ochronne. Często zależy nam także na zachowaniu jej zdrowego i pięknego wyglądu, dlatego kluczowa okazuje się regeneracja skóry. Co należy o niej wiedzieć?

Skóra twarzy – co wpływa na jej stan?

Skóra pełni niezwykle ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Bierze ona udział w wielu procesach takich jak np. oddychanie, regulowanie gospodarki wodnej, termoregulacja czy oczyszczanie z toksyn. Warto jednak pamiętać o tym, że z czasem jej właściwości zaczynają ulegać zmianie. W jej strukturze zaczynają pojawiać się uszkodzenia będące efektem procesów starzenia. Ogromną rolę odgrywają również czynniki zewnętrzne, z którymi nasza skóra ma styczność non-stop.

Co wpływa na prawidłowe działanie naszej skóry? Wśród najczęstszych przyczyn powstawania jej uszkodzeń można wymienić m.in. ekspozycję na promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza w postaci kurzu i pyłów przemysłowych, zbyt agresywne zabiegi oraz substancje chemiczne w kosmetykach, niewłaściwa dieta czy też alergeny i czynniki chorobotwórcze.

Regeneracja skóry – dlaczego jest tak ważna?

Regeneracja skóry to konieczność, jeśli chcemy cieszyć się piękną i gładką cerą bez niedoskonałości. W wyniku upływu czasu czy szkodliwych czynników zewnętrznych dochodzi do degradacji komórek naskórka, których cykl odnowy trwa ok. 28 dni. Sprawa nieco się komplikuje w przypadku głębszych ran sięgających skóry właściwej, gdzie proces ich gojenia często kończy się pozostawieniem nieestetycznej blizny.

Pielęgnacja skóry skupiająca się na wspomaganiu jej procesów regeneracyjnych to szansa na utrzymanie jej w odpowiednim stanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy narażona jest na przesuszenie po opalaniu czy też zabiegach medycyny estetycznej. Jej odbudowa ma ogromne znaczenie dla osób z cerą z niedoskonałościami w postaci trądziku, blizn czy przebarwień. Stanowi ona kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej skóry dojrzałej, która z czasem traci na gęstości wskutek obniżonej produkcji m.in. kolagenu i elastyny.

Regeneracja skóry twarzy – o czym należy pamiętać?

Podstawą regeneracji skóry jest jej dokładne oczyszczanie. Usunięcie makijażu, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń z powietrza to klucz do pobudzenia odnowy komórkowej. Ważnym krokiem jest również delikatne złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu składniki zawarte w kosmetykach dedykowanych codziennej pielęgnacji mogą lepiej się wchłaniać.

Należy również zadbać o krem do twarzy skrojony na miarę potrzeb naszej cery. Na dzień świetnie sprawdzi się produkt o właściwościach intensywnie nawilżających, który zapewni jej właściwe nawodnienie, a także będzie wzmacniać płaszcz wodno-lipidowy. Wieczorem warto postawić na produkt o bardziej skoncentrowanej formule, która działa regenerująco na skórę. Należy szukać w nim takich składników jak np. witaminy A, C i E, antyoksydanty czy też peptydy.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej