Strona główna Aktualności Jak długo dziecko powinno jeździć w gondoli?

Jak długo dziecko powinno jeździć w gondoli?

przez AlejaKobiet.pl

Gondola to pierwszy wózek noworodka, który towarzyszy rodzinie na spacerach. Ten klasyczny, głęboki wózek jest idealnym rozwiązaniem na pierwsze kilka miesięcy życia malucha. Kiedy dziecko się rozwija, zwiększając swoją mobilność, należy jednak rozważyć zmianę wózka na spacerówkę. Jak długo dziecko powinno jeździć w gondoli? Jakie zalety ma tego rodzaju wózek? Przekonajmy się.

Do kiedy dziecko powinno jeździć w gondoli?

Niezależnie od tego jak szybko rozwija się Twój maluch, powinnaś wozić go w gondoli do trzeciego miesiąca życia. Większość rodziców jednak korzysta z gondoli aż do szóstego miesiąca życia dziecka. Chyba że niemowlę urodziło się z wysoką masą albo po prostu szybko rośnie. W takiej sytuacji gondola może wcześniej stać się zbyt ciasna dla maluszka.
Ważne jest także, żeby wybrać wózek odpowiedniej jakości taki, który zapewni maluchowi odpowiednie wsparcie i wygodę. Wybór gondoli może okazać się trudny ze względu na ogromny wybór, warto wtedy jednak postawić na sprawdzony produkt, jak wózek z dużą gondolą firmy Muuvo, który zapewni noworodkowi wszytko, co potrzeba.

Jakie zalety ma wózek z gondolą?

Gondola to przestronny wózek, który pozwala niemowlęciu na podróżowanie w pozycji leżącej i jest fantastycznym wyborem na pierwszy wózek. Jest to komfortowa przestrzeń dla dziecka, zapewniająca ochronę przed pogodą oraz bezpieczeństwo w trakcie spaceru. Pozycja leżąca, jaką zapewnia wózek głęboki, jest dla dziecka najzdrowsza, zwłaszcza w przypadku długich spacerów.

Nowoczesne gondole często nie ważą już więcej niż pięć kilogramów, wiec mimo tego, że tradycyjnie kojarzone są z niewygodą, producenci zadbali, by tę wadę skutecznie usunąć. Gondola zazwyczaj oferuje także sporo miejsca do przewiezienia/przechowania potrzebnych rzeczy do opieki nad maluchem.

Od kiedy dziecko powinno jeździć w spacerówce?

Równie trudną decyzją może okazać się moment zmiany wózka głębokiego na spacerówkę.
Generalnie praktykuje się zasadę, że spacerówka staje się niezbędna dla dziecka, kiedy:

  • niemowlę zaczyna samodzielnie siadać (zazwyczaj około 6. lub 7. miesiąca życia), wtedy gondola nie zapewni już dziecku bezpieczeństwa,
  • dziecko często płacze w głębokim wózku, co zazwyczaj powiązane jest, z tym że niemowlę potrafi już siedzieć i stresuje się, kiedy rodzice wkładają je do gondoli. Maluch po prostu chce widzieć, co się dzieje i obserwować świat.

Zwróć także uwagę na to, czy maluch może swobodnie wyprostować rączki i nóżki. Jeśli ma z tym problem, czas zmienić gondolę na spacerówkę.

Co, jeśli dziecko nie chce zrezygnować z wózka głębokiego?

Są również i takie maluchy, które, choć doskonale potrafią ustawić się w pozycji siedzącej, wciąż chcą spacerować tylko w wózku głębokim. Dzieci, które nie chcą rozstawać się z wózkiem mimo osiągnięcia określonego wieku i limitu wagowego gondoli, mimo wszystko należy próbować przekonać do spacerówki, ze względu na bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem może być w tej sytuacji wózek wielofunkcyjny, wtedy zmiana z gondoli na spacerówkę nie będzie tak drastyczna.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej