Strona główna Aktualności Dlaczego warto wybierać świece sojowe?

Dlaczego warto wybierać świece sojowe?

przez AlejaKobiet.pl

Świece zapachowe zyskały ostatnio niemałą popularność. Nie należy się temu specjalnie dziwić, skoro jest to tak naprawdę piękny zapach zamknięty w eleganckim opakowaniu, który od razu po zapaleniu świeczki każdemu poprawi nastrój. Czy jednak to z czego jest wykonana świeca, ma jakiekolwiek znaczenie? Jakie zalety mają świece z wosku sojowego?

Czy świece sojowe są zdrowe?

To z czego jest wykonana świeca, ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wdychanie szkodliwych substancji wydzielanych przez świece o wątpliwej jakości mogą powodować duszności, zawroty głowy, a nawet doprowadzić do nowotworu. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie składu produktu przed kupnem. Warto rozglądać się za lokalnymi producentami, którzy w swojej produkcji wykorzystują olejki eteryczne i naturalny wosk sojowy. Duży wybór takich świec jest na stronie notopieknie.com.pl, gdzie każda z nich wykonana jest na terenie Polski, tylko z bezpiecznych składników. Świece sojowe nie uczulają, jak to bywa w przypadku tych wykonanych z parafiny. Mogą one być trzymane nawet przez osoby o bardzo delikatnej skórze lub dzieci, ponieważ mają niższą temperaturę spalania od innych rodzajów świec, dzięki czemu nie spowodują niechcianego poparzenia.

Naturalne, ekologiczne i wegańskie.

Kolejnym atutem świec sojowych jest to, w jaki sposób uzyskuje się naturalny wosk sojowy. Pochodzi on ze zrównoważonych upraw, gdzie to samo pole może być wykorzystane bardzo wiele razy. Jest to najbardziej ekologiczny sposób pozyskiwania wosku do świec, gdyż przy jego produkcji niepotrzebne jest użycie ciężkiego sprzętu powodującego zanieczyszczenie środowiska, jak jest na przykład w świecach parafinowych. Weganie także mogą cieszyć się pięknym zapachem, który zapewniają świece z wosku sojowego, gdyż nie jest on produktem pochodzenia zwierzęcego.

Plamy z wosku sojowego jest bardzo łatwo wyczyścić.

Jeśli przed kupnem wymarzonej świecy zapachowej powstrzymywał Cię fakt, że masz małe dzieci, które wszystkim się bawią, robiąc przy tym bałagan lub zwierzę domowe, które z łatwością wyleje wosk ze świeczki, to naturalny wosk sojowy rozwiąże ten problem. Plamy po nim wystarczy przemyć ciepłą wodą z mydłem, a po „wypadku” nie będzie śladu.

Piękny zapach na dłużej.

Zapewne nie ma nic gorszego w chwili relaksu przy świecy, gdy ta nagle przestaje się palić, mimo że wcale nie była intensywnie używana. Chyba największą zaletą świec sojowych jest to, że palą się znacznie dłużej niż świece tradycyjne. Oznacza to, że mimo troszkę wyższej ceny na początku, koszty zakupu zwracają się poprzez to, jak długo można cieszyć się uwielbianym zapachem. Niewielkie świece z wosku sojowego o pojemności 300 mililitrów mogą się palić nawet do 50 godzin. Oznacza to, że relaks może trwać znacznie dłużej i nie musisz się martwić o oszczędzanie świeczki na później, ponieważ producent już o to zadbał.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej