Strona główna Aktualności Wojskowe ubranie, które podbiło salony

Wojskowe ubranie, które podbiło salony

przez AlejaKobiet.pl

Jest cała rzesza znanych zagranicznych marek, którymi w Polsce możemy się cieszyć dopiero od niedawna. Niektóre wdarły się na rynek szturmem i błyskawicznie zyskały uznanie klienteli, inne są znane nieco węższemu gronu. Są też takie, jak Alpha Industries, które kojarzy niemal każdy, ale ich dostępność na krajowym rynku do tej pory była stosunkowo niska. Ostatnimi czasy się to zmienia i ta kultowa marka zaczyna być dostępna znacznie szerzej, co wszystkich fanów mody ze Stanów Zjednoczonych powinno tylko i wyłącznie cieszyć.

Fenomen z Tennessee

Przedsiębiorstwo powstało w mieście Knoxville już w 1959 roku, a jego produkcja od samego początku była skupiona na branży odzieżowej. Prawdziwą popularność odzież Alpha Industries zdobyła jednak dzięki kontraktom dla amerykańskiej armii i ponadczasowym projektom, takim jak kurtka M65, która produkowana jest dla tamtejszych sił zbrojnych już od przeszło pół wieku. Aż do lat siedemdziesiątych firma ta skupiała się przede wszystkim na produkcji wojskowej.

Zamówienia dokonywane przez wojsko stanowiły większościowy dochód Alpha Industries nieomal do końca zimnej wojny, podczas której co prawda sprzedawano już komercyjnie ubrania sygnowane dobrze znanym logo, ale jedynie w armijnych wzorach. Jedyne co się zmieniło na rzecz klientów indywidualnych, to większa dostępność kolorów. Jednakże wystarczyło, żeby ruszyły komercyjne linie odzieżowe, a całe rzesze Amerykanów rzuciły się na zakupy. Wynikało to w znacznej mierze z faktu, że ubrania te były bardzo cenione wśród byłych żołnierzy.

Błyskawiczna ekspansja

Od początku lat 90 odzież Alpha Industries stała się popularna już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w tak odległych zakątkach świata, jak państwa azjatyckie. Dotarła także do Europy, gdzie była bardzo pożądana w państwach zachodnich. Ubrania o militarnych krojach kupowali chętnie nawet cywile z Ameryki Południowej czy Australii. Pojawiły się również duże zamówienia od organizacji wojskowych z wielu różnych państw na kilku kontynentach.

Bogata historia, jaką ma za sobą Alpha Industries, przekłada się na ponadczasowość i uniwersalność produkowanych przezeń ubrań, a także na ich wysoką jakość. Prosta stylistyka nigdy nie wychodzi z mody i może być zarówno myślą przewodnią czyjegoś stylu, jak i jedynie podkreślającym go elementem. Pytania o odzież tej firmy pojawiają się coraz częściej również i w Polsce, dlatego sklepy wychodzą naszym rodakom naprzeciw i starają się, żeby klasyczne koszulki, kurtki i bluzy pojawiały się na rodzimych półkach coraz częściej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej