Strona główna Zdrowie Opryszczka pod lupą

Opryszczka pod lupą

przez admin
Zaczyna się niewinnie. Najpierw czujemy swędzenie i pieczenie. Potem pojawia się ból,  a razem z nim drobne pęcherzyki. Oto co możemy zrobić, żeby jak najszybciej pozbyć się opryszczki.
Na początku zła wiadomość – większość z nas jest nosicielem wirusa opryszczki wargowej (jak szacują specjaliści ponad 90 proc. populacji). Na szczęście tylko u połowy nosicieli wirus się aktywuje (wirus nazywa się Herpes simplex typ 1 HSV1). Naukowcy do tej pory nie odkryli dlaczego tak się dzieje. Jedno jest pewne – wystarczy, że raz zachorujemy, a dokuczliwe pęcherzyki mogą pojawiać się często i w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego warto jak najwięcej wiedzieć, by w porę móc błyskawicznie zadziałać.
Kiedy należy uważać?
Opryszczka lubi lato. Przegrzany organizm jest bardziej podatny na atak wirusa. Są tacy, u których pęcherzyki pojawiają się tuż po wizycie w solarium, w gabinecie stomatologicznym lub u kosmetyczki. Wirus może uaktywnić się także wówczas, gdy jesteśmy osłabieni, mamy gorszą odporność lub przeżywamy silny stres. U niektórych pań opryszczka atakuje w czasie menstruacji. 
Wirusem możemy łatwo się zarazić od innych, gdyż roznosi się drogą kropelkową lub przez kontakt bezpośredni. Wystarczy jeden pocałunek, korzystanie z tych samych sztućców, szklanki lub ręcznika osoby, u której na ustach pojawiły się pęcherzyki. 
Jak sobie radzić?
Co możemy zrobić, żeby jak najszybciej pozbyć się opryszczki? Kluczem do sukcesu jest szybka reakcja. Gdy tylko poczujemy mrowienie i swędzenie w okolicach ust, należy natychmiast sięgnąć po preparat antywirusowy. W aptece możemy kupić krem z dokozanolem (Erazaban) – substancją, która hamuje dostęp wirusów do zdrowych komórek. Dzięki zastosowaniu kremu objawy będą mniej dokuczliwe. Gdy zareagujemy w porę, mamy duże szanse zahamować powstawanie bolesnych pęcherzyków. A jeśli zbyt późno zadziałaliśmy i pęcherzyki zdążyły się już pojawić, zastosowanie preparatu pomoże w złagodzeniu swędzenia i bólu oraz przyspieszy gojenie się zmian. Pamiętajmy, by po każdorazowym nałożeniu kremu dokładnie umyć ręce. Do osuszania twarzy stosujmy oddzielny ręcznik. Naczynia i sztućce myjmy w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Unikajmy całowania do czasu, aż pęcherzyki całkowicie nie zniknął ze skóry wokół ust. W ten sposób uda nam się uchronić najbliższych przed zarażeniem.
lek na opryszczkę, erazban
Uwaga, zagrożenie!
Choć zazwyczaj opryszczka nie stanowi poważnego zagrożenia, należy pamiętać, by nie dotykać zainfekowanych ust, gdyż wirus łatwo można przenieść np. do oka, a to już grozi poważnymi konsekwencjami, łącznie z utratą wzroku! 
Erazaban to nowoczesny lek szybko zwalczający objawy i skracający czas trwania opryszczki. Jedyny bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Erazaban działa inaczej niż inne preparaty, użyty w pierwszej fazie rozwoju opryszczki, blokuje dostęp wirusów do zdrowych komórek skóry, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się wirusa, łagodzi objawy i znacznie skraca czas gojenia się opryszczki. Jako jedyny zawiera unikalną substancję dokozanol o klinicznie potwierdzonej skuteczności.
Erazaban krem 2g – cena ok. 22 zł

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej