Strona główna Zdrowie Mechaniczne uszkodzenia spojówek. Jakie krople do oczu pomogą?

Mechaniczne uszkodzenia spojówek. Jakie krople do oczu pomogą?

przez admin
Często zdarza się, że coś nam wpadnie do oka – pyłek, muszka, piasek. Problemów z tym sporo. Oko zostaje podrażnione, często staje się również zaczerwienione. Najlepsze w takich sytuacjach są krople do oczu bez recepty, zawierające świetlik lekarski.
Pył, dym, kurz, do tego wiatr – i co chwila coś nam wpada do oka. Nawet maleńkie ciało obce znajdujące się na gałce ocznej może powodować podrażnienie spojówki. Do mechanicznych urazów zaliczają się nie tylko ciała obce w oku. Drobne urazy oka zdarzają się bardzo często. Do lekkich urazów zaliczamy: wszelakie ciała obce pod powieką i w rogówce oraz erozje nabłonka rogówki. 
Natomiast poważne urazy oczu zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Są one bardzo niebezpieczne i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. W przypadku tych mniej groźnych urazów możemy sobie spróbować poradzić sami.
Jak sobie pomóc?
Gdy czujemy, że nasze oko jest podrażnione, najlepiej zakupić krople do oczu bez recepty, które będą zawierały składniki nie tylko nawilżające oko, lecz także przeciwzapalne, antyseptyczne i łagodzące (np. Homeoptic). Krople do oczu bez recepty są łatwo dostępne, leczą podrażnienia i zaczerwienienia gałki ocznej. Jeżeli objawy nie ustąpią, należy udać się na ostry dyżur okulistyczny i pokazać lekarzowi oko.
Profilaktyka
Bardzo ważne jest stosowanie okularów. Zwykłe przeciwsłoneczne ochronią nas na plaży, ochronne – przy rąbaniu drewna. Nie podchodźmy też zbyt blisko fajerwerków, sztucznych ogni, a podczas otwierania szampana kierujmy butelkę „od nas”, zwróconą w przeciwną stronę niż nasza głowa. Podczas jazdy samochodem zapinajmy pasy, używajmy kasków i masek podczas uprawiania sportów. Wszystkie te rzeczy zmniejszają zagrożenie oka podczas wystąpienia urazu.
Alejakobiet.pl
 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej