Strona główna Zdrowie Koszmar wakacji – KOMáR: tabletki na insekty

Koszmar wakacji – KOMáR: tabletki na insekty

przez admin

Okolice zbiorników wodnych, zacienione lasy i łąki – to miejsca najczęściej wybierane na wakacyjny wypoczynek dorosłych i dzieci. Co gorsza, to także ulubione miejsca komarów, które potrafią zepsuć nawet najfajniejszy urlop. Jak sobie z nimi radzić?

W Polsce występuje ok. 47 gatunków komarowatych i nie wszystkie są krwiopijne. Najbardziej rozpowszechnione i znane to komar brzęczący i komar widliszek. Na świecie jest ich aż ok. 3500 gatunków. Komarowate związane są ze środowiskiem wodnym, ponieważ w cyklu rozwojowym komarów larwy żyją w wodach. Komary są bardzo rozpowszechnione, występują od bieguna po rejony tropikalne. Osobniki dorosłe latają wieczorami w dużych chmarach nad podmokłymi łąkami, w pobliżu jezior, stawów i rzek. Jedne gatunki wybierają zacienione przybrzeża, inne znowu oświetlone, wolne przestrzenie wodne.

Kuszący pot

Samice komar a przywabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu. Posługują się też termodetekcją, co sprawia, że w przypadku ludzi bardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji. Samica po przyłożeniu kłujki do ciała zwierzęcia puszcza w ruch szczęki kształtu lancetu zaopatrzonego w haczyki. Ruchy szczęk w górę i w dół powodują przecięcie skóry, następnie do rany zostaje wstrzyknięta kropelka śliny, która ma zapobiec krzepnięciu krwi. Samica odlatuje dopiero wtedy, gdy wypełni żołądek krwią ofiary. Ślina samicy zawiera substancję chemiczną, podrażniającą skórę, może także dochodzić do reakcji alergicznej. Dlatego po ukłuciu skóra czerwienieje, puchnie i swędzi. Choroby przenoszone przez komary to: żółta febra, śpiączka afrykańska, alergie, borelioza, malaria i wiele innych.

Preparat KOMáR
Preparat KOMáR to precyzyjnie dobrana formuła składników, których nawet niewielkie ilości wystarczą w układzie wydalania skórnego do ochrony przed ukąszeniami insektów. Witaminy z grupy B, do których należy tiamina (witamina B1), nie kumulują się w organizmie, dlatego należy je systematycznie dostarczać wraz z dietą. Nadwyżka tiaminy jest usuwana z organizmu drogą skórną czyli z potem, lub z moczem.
Nadmiar witaminy powoduje specyficzny zapach, silnie nietolerowany przez insekty, a nieznacznie tylko wyczuwalny przez człowieka. Wszystkie składniki preparatu działają synergiczne; uzupełniają się i wzmacniają nawzajem. Pachnotka zwyczajna, oraz rozmaryn zmniejszają reakcje po ukąszeniu przez komara lub moskita, ograniczają powstałe stany podrażnienia oraz redukują świąd. Pachnotka zwyczajna oraz pokrzywa dodatkowo ograniczają wydzielanie potu, co wydłuża okres utrzymywania się na skórze wyczuwalnego przez owady zapachu preparatu. Dodatek  mięty, rozmarynu i kurkumy zwiększa intensywność zapachu pozostałych składników.

Zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie, popijając niewielką ilością płynu. W planowanej podróży lub przed sezonem urlopowym, rozpocząć stosowanie na około 14 dni przed wyjazdem.  Doraźnie przyjmować preparat na 1-2 godziny przed wieczorną zwiększoną aktywnością tych owadów ( przed zachodem słońca). 1 kapsułka dziennie stosowanego preparatu zapewnia stałą ochronę w okresie wylęgania i ataku komarów. Można otworzyć kapsułkę wysypując proszek na dowolne jedzenie w celu spożycia. Preparat wykazuje działanie wspomagające w walce przeciwko kleszczom i meszkom.

Cena w aptece:
Preparat KOMáR (20 kapsułek): 15 zł

Do kupienia w aptekach na terenie całego kraju i w sprzedaży internetowej: www.keloo.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej