Strona główna Zdrowie Nowa metoda leczenia przyczyn chrapania

Nowa metoda leczenia przyczyn chrapania

przez admin

Chrapanie w medycynie definiuje się jako zaburzenia oddychania, którego najczęstszą przyczyną jest wiotkość podniebienia miękkiego, łuków podniebiennych i języczka. Leczenie tej dolegliwości polega wówczas na usztywnieniu tych struktur, prowadzące tym samym do ich ujędrnienia. Często u pacjentów mogą występować również inne- najczęściej anatomiczne zmiany w obrębie nosa gardła, które przyczyniają się do chrapania. Do najczęstszych takich zaburzeń anatomicznych należałoby zaliczyć schorzenia nosa m.in. skrzywienie przegrody nosa, przerost małżowin nosowych prowadzące do niedrożności nosa, a także inne patologie w obrębie gardła np. przerost widełków podniebiennych i języczka. Z tego też względu, stosowanie bezinwazyjnych metod leczenia chrapania z wykorzystaniem lasera mogą jedynie zmniejszyć jego nasilenie, ale nie dają gwarancji całkowitego pozbycia się tego schorzenia. Wówczas tacy pacjenci wymagają często innego, dodatkowego działania. Mimo stosowanych już od wielu lat technik chirurgicznych tak zwanej plastyki podniebienia czy też operacji w obrębie nosa, polegających na przecinaniu małżowin nosowych, skracaniu języczka itp. nie cieszą się one dużą popularnością. Jest to związane z tym, iż taki chirurgiczny zabieg wymaga znieczulenia ogólnego oraz długiego okresu rekonwalescencji.

Radiochirurgia – nowa, skuteczna technologia leczenia przyczyn chrapania

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, klinika SnoremeD , jako jedna z nielicznych zakupiła nowe urządzenie Surgitron firmy ELLMAN umożliwiające przeprowadzenie radiochirurgii, 

Radiochirurgia  są to zabiegi, które można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, co skutkuje minimalnym uszkodzeniem tkanek, zabezpieczając tym samym pacjenta przed nadmiernym krwawieniem. Brak wówczas konieczności zakładania szwów po przeprowadzonym zabiegu powoduje, iż okres rekonwalescencji pacjenta jest bardzo krótki, co jest dużą zaletą tej techniki. Metoda ta znalazła więc zastosowanie w zabiegach inwazyjnego leczenia przyczyn chrapania u tych pacjentów, w przypadku których metody bezinwazyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Wówczas przeprowadzenie takich zabiegów polega na udrażnianiu nosa w przypadku przerostu małżowin nosowych lub plastyki podniebienia miękkiego, łuków podniebiennych, migdałków podniebiennych oraz języczka. 

Przed przystąpieniem do radiochirurgii konieczna jest konsultacja pacjenta w celu jego zakwalifikowania do odpowiedniego zakresu tego zabiegu. Ponadto pacjent zobowiązany jest do wykonania badań laboratoryjnych, oraz szczepień np. przeciwko żółtaczce. Cały zabieg włącznie ze znieczuleniem miejscowym trwa do 2 godzin. Zaletą radiochirurgii jest krótki okres rekonwalescencji wynoszący maksymalnie do tygodnia czasu. Warto zwrócić również uwagę, iż jedynym, możliwym objawem ubocznym mogą ewentualnie kłopoty przy połykaniu.

Cena zabiegu radiochirurgii

Ponieważ u niektórych pacjentów wymagane jest kompleksowe leczenie, dlatego też cena przeprowadzenia radiochirurgii jest uzależniona od rozległości takiego zabiegu. W przypadku gdy pacjent ma zatkany bądź przytkany nos w wyniku przerostu małżowin nosowych, przerośniętych migdałków i przerośniętego języczka, wówczas wskazane jest kompleksowe działanie na każdym polu, dlatego też cena zabiegu wynosi ok. 3000zł. Jeśli natomiast zabieg ogranicza się jedynie do podcięcia języczka, to wówczas te koszty wynoszą jedynie 800zł.  

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej