Strona główna Relaks Namiastka Sahary, czyli Pustynia Błędowska

Namiastka Sahary, czyli Pustynia Błędowska

przez admin
Jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski oraz unikalną atrakcją jurajską. Pustynia Błędowska to miejsce, w którym każdy z nas może choć przez chwilę poczuć się niczym w odległej Afryce. Co warto wiedzieć na jej temat?
Polska pustynia czeka
Jeśli marzysz o prawdziwej Saharze, zaplanuj wczasy z Rainbow Tours i odwiedź Maroko lub Egipt. Jeśli wystarczy ci namiastka pustynnych atrakcji, wybierz się do miejscowości Klucze lub Błędów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. To one są najlepszymi punktami wypadowymi dla tych, którzy chcą poznać wyjątkową polską pustynię. Bez wątpienia Pustynia Błędowska jest jedną z największych osobliwości, jakimi może się pochwalić Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Bliskość Olkusza, łatwy dojazd oraz ciekawe trasy turystyczne sprawiają, że ta pustynna część jury jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?
Najważniejsze informacje na temat Pustyni Błędowskiej
To unikalne miejsce, nazywane często „Polską Saharą”, znane jest jako wielki poligon wojskowy oraz teren niezwykle atrakcyjny dla turystów. To miejsce znane jest też jako największy w Polsce teren pokryty lotnymi piaskami. Choć powstanie tej pustyni jest efektem działalności człowieka, rejon ten jest wyjątkowo chętnie odwiedzany przez miłośników przyrody. Nawet na obszarze, który nie został stworzony przez naturę, można spotkać wiele przyrodniczych osobliwości. Wśród około 350 gatunków roślin występujących na tym terenie nie brak przecież roślin typowych dla terenów pustynnych oraz nadmorskich wysp.
 
Klucze, Błędów i Chechło – najlepsze punkty wypadowe na pustynię
Pustynia Błędowska to rewelacyjne widoki oraz szlaki, dzięki którym można urządzać ciekawe wędrówki po pokrytym piaskiem terenie. Najlepszymi punktami wypadowymi są takie miejscowości jak Klucze, Błędów oraz Chechło. Błędów, znany z legendy o diable, przyciąga charakterystyczną wieżą kościelną. Więcej emocji wzbudza Chechło, znane ze Wzgórza Dąbrówka oraz poniemieckich schronów. W Kluczach czeka z kolei wzgórze Czubatka, znane jako rewelacyjny punkt widokowy na całą Pustynię Błędowską. To właśnie wzgórza Czubatka oraz Dąbrówka uznawane są za najważniejsze punkty w rejonie pustyni, których w czasie wędrówek po tym terenie nie można pominąć.
Pustynia Błędowska, ratowana w ostatnim czasie przed zarastaniem, jest jednym z najbardziej unikalnych obiektów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wędrówka po tym piaszczystym terenie to nie tylko nie lada gratka dla każdego pasjonata przyrodniczych atrakcji, ale i sposób na oswojenie się z pustynnymi atrakcjami w wygodny i bezpieczny sposób.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej