Strona główna Aktualności Książki Nicholasa Sparksa – historie miłosne, z którymi nie mogą równać się tanie romansidła

Książki Nicholasa Sparksa – historie miłosne, z którymi nie mogą równać się tanie romansidła

przez AlejaKobiet.pl

Jego książki poruszają czułe struny – to znawca serc i jeden z uwielbianych powieściopisarzy na świecie. Literatura Sparksa ma pewien styl, który trzeba lubić, ale historie są niesamowite i dotykają najgłębszych emocji w czytelniku. Książki pisarza są tłumaczone na kilkadziesiąt języków. Ma on swoich fanów na całym świecie. Jeżeli sięgasz właśnie po jego twórczość, koniecznie przygotuj sobie dużą paczkę chusteczek.

Jako młody chłopak pisał tylko do szuflady. Pierwsza książka „Wokini” była odrzucana przez wydawnictwa, ale ostatecznie sprzedała się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. W 1994 r. Sparks napisał „Pamiętnik” – dramatyczną opowieść o miłości dziewczyny z zamożnego domu do ubogiego pracownika tartaku. Historia jest jedną z najlepiej sprzedających się na świecie miłosnych powieści, a w 2004 roku doczekała się ekranizacji, która podbiła serca milionów widzów! Książki Nicholasa Sparksa, takie jak np. https://matfel.pl/tra-pol-227150-Nicholas-Sparks.html nie schodzą z listy bestsellerów, a każda jego powieść jest wyczekiwana. Co wyróżnia jego twórczość?

Książki, które wyciskają łzy

Twórca pisze wzruszające powieści romantyczne, które, jak żadne inne chwytają za serce, a ich głównym tematem jest skomplikowana i trudna miłość. Przekonuje czytelników, że prawdziwe uczucie może pokonać nawet śmierć. Jego fabuły dotykają tęsknoty, namiętności, cierpienia wypełnionego bólem, ale i czułą troską. To historie, w których bohaterowie poszukują wyłącznie prawdziwego uczucia i próbują przekonać się, co oznacza szczęście. Sparks pisząc swoje książki, wywołuje u czytelnika paletę przeróżnych emocji i często smutek przeplata żartem. Jest znany z mocno życiowych i realistycznych opowiadań, a jego postacie to zwykli ludzie, którzy popełniają błędy, ponieważ nie są perfekcyjni. Dzięki takiemu kreowaniu bohaterów każdy czytelnik identyfikuje się z postaciami przedstawionymi w lekturze.

Tytuły, od których należy zacząć twórczość Nicholasa Sparksa

„Pamiętnik” jest obowiązkowy, ale warto też sięgnąć po „List w butelce” – książkę, która jako pierwsza trafiła na ekrany kin. Ta niezwykła opowieść zaczyna się od butelki wyrzuconej na brzeg morza, w której znajduje się tajemniczy list, skierowany do niejakiej Catherine. Theresa – kobieta, która znajduje to wyznanie miłosne, jest zaintrygowana postacią mężczyzny, wyznającego na papierze dozgonną miłość. Postanawia go odszukać i poznać jego historię. To wspaniała książka o prawdziwej miłości, która skłania do refleksji i podkreśla, że warto docenić relacje z ludźmi, którzy pojawiają się w naszym życiu. „Ostatnia piosenka” opowiada o dojrzewaniu – okresie buntu i beztroskiej spontaniczności. Miłość wtedy staje się najważniejszym uczuciem na świecie. Główna bohaterka Ronnie to zbuntowana siedemnastolatka, która jest zmuszona do spędzenia wakacji w domu swojego ojca, w nudnym, nadmorskim miasteczku. Nagle pojawia się znajomość i uczucie, któremu dziewczyna nie może się oprzeć. To podróż, która będzie najważniejszą w jej życiu. Warto przeczytać także „Jesienną miłość” – kultową powieść o nastoletniej miłości, która przeradza się z prostej znajomości w głębokie uczucie między Jamie i Landonem. Dziewczyna nie rozstaje się z biblią, a każdą wolną chwilę spędza przy swoim owdowiałym ojcu. Żyje we własnym świecie, bez przyjaciół i nie chodzi na przyjęcia. Kiedy zbliża się bal na zakończenie roku, zdesperowany Landon postanawia zaprosić nieprzystępną koleżankę. To będzie początek najpiękniejszej miłości w ich życiu.

 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej