Strona główna Relaks Wycieczka szkolna do Paryża – poznaj świat z bliska!

Wycieczka szkolna do Paryża – poznaj świat z bliska!

przez admin
Paryż osławiony jako miasto zakochanych, powinien być obowiązkowym celem turystycznym każdego ucznia. Lata szkolne to najlepszy czas na poznawanie świata – nie tylko z podręczników, ale z bliska. Dzięki ofercie współczesnych biur podróży jest to możliwe nie tylko podczas wakacji, ale w roku szkolnym.
Wycieczka szkolna do Paryża organizowana przez Biuro Podróży ATAS, to cenna lekcja historii i geografii. Nie wspominając o pozostałych walorach wycieczek szkolnych, czyli integracji uczniów i poznawaniu nauczycieli w codziennych sytuacjach.
Podczas wycieczki młodzież będzie podziwiać panoramę Paryża ze szczytu Wieży Eiffla, pozna kolebkę wielu artystów, czyli Montmartre, w Luwrze obejrzy portrety francuskich królów, a na koniec spełni marzenie z dzieciństwa, spędzając cały dzień w Euro Disneylandzie. Młodzieży nie ominie rejs statkiem po Sekwanie, Plac Pigalle i znana ulica – Pola Elizejskie, o której powstały piosenki i na której rozgrywały się niezliczone sceny filmów.
Wycieczka szkolna rozbudza zainteresowania uczniów, skłania do nauki poprzez zaspokojenie naturalnej ciekawości światem, czyniąc ją praktycznym i potrzebnym składnikiem codziennego życia, a nie żmudnym i znienawidzonym obowiązkiem.
Przebywanie z dala od domu to też cenna lekcja samodzielności. Wielu polskich uczniów jest przez rodziców zwalnianych z obowiązków by mieć czas odrabiać lekcje i uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, które mają rozwijać ich wiedzę i zainteresowania.
Taka nadopiekuńczość uniemożliwia sprawdzenie się dziecka w codziennych sytuacjach, a te przecież też są składową życia. Uczniowie rozwiązują skomplikowane zadania matematyczne, ale nie mają okazji do zakupów w sklepie osiedlowym, czyli praktycznego wykorzystania swoich umiejętności.
Wycieczka szkolna za granicę jest więc jedną z niewielu okazji, by zmierzyć się ze światem z dala od rodzinnego klosza. Taki wyjazd rozbudza pasje, a doświadczenia i wiedza zdobyte w jego trakcie, zostają w pamięci na lata.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej