Strona główna Relaks Wodospad Szklarki. Najpiękniejszy z karkonoskich wodospadów

Wodospad Szklarki. Najpiękniejszy z karkonoskich wodospadów

przez admin

Karkonoskie wodospady, te największe i najpiękniejsze, upodobały sobie rejon Szklarskiej Poręby. W granicach miasta można podziwiać i ten największy, czyli wodospad Kamieńczyka, i ten najpiękniejszy, którym zachwycano się już w średniowieczu. To wodospad Szklarki, którego malowniczość urzeka turystów do dziś. Łatwy dostęp oraz atrakcyjna ścieżka dydaktyczna prowadząca do tego wyjątkowego miejsca sprawiają, że Wąwóz Szklarki i znajdujący się w jej środkowej części wodospad są najczęściej odwiedzanymi miejscami w polskich Karkonoszach.

Na uwagę zasługuje już sama ścieżka dydaktyczna, którą turyści podążają w stronę tego pięknego wodospadu. Wyznaczona przez pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego nie tylko pozwala lepiej poznać piękno i bogactwo tutejszej przyrody, ale i ułatwia jej poznawanie osobom niepełnosprawnym. To jedna z nielicznych tras w polskich górach, którą można pokonać na wózku inwalidzkim. A na ścieżce podziwiać można i pięknie zbiorowiska buczyny sudeckiej wraz z ciekawymi gatunkami mchów, i ciekawe skałki, których w dolinie Szklarki nie brakuje.

Sam wodospad to obiekt westchnień i zachwytów turystów, którzy masowo odwiedzali to miejsce już w XVIII stuleciu. Choć znacznie niższy od Kamieńczyka (jego wysokość to 13 metrów), wodospad Szklarki zachwyca swym pięknem. Wodna kaskada opada tu efektywnie do potężnego kotła eworsyjnego, zaś huk wody słychać już z daleka.
To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekają na turystów w tym miejscu. Przy samym wodospadzie znajduje się niewielkie, za to przytulne schronisko „Kochanówka”, urządzone w XIX – wiecznym budynku. Schronisko to może pochwalić się pięknym tarasem widokowym, z którego można podziwiać pobliski wodospad.

Szklarska Poręba to miejscowość, którą koniecznie trzeba odwiedzić. Piękne widoki i cenne obiekty przyrodnicze to jeden z największych atutów tego miasta. Prócz wodospadów i malowniczych wąwozów czekają tu i inne atrakcje. Zabytkowe wille, ciekawe muzea – to wszystko oferuje swym gościom Szklarska Poręba noclegi można tu znaleźć bez problemów, zaś gościnni gospodarze najlepiej doradzą, co jeszcze warto w tej okolicy zobaczyć.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej