Strona główna Aktualności Samochód dla kobiety

Samochód dla kobiety

przez admin

Jeszcze kilkanaście lat temu widok kobiety za kierownicą był rzadkością. Dziś szacuje się, że kobiety stanowią 1/3 wszystkich kierowców. Prawdopodobnie różnica w dalszym ciągu będzie się zacierać i już za kilkanaście lat Panie będą stanowiły połowę wszystkich użytkowników dróg. Jakie auta wybierają najczęściej? Czym kierują się kobiety kupując samochód?
Przyjęło się, że kobiety lubią samochody małe. Owszem, samochody małe i kompaktowe w dalszym ciągu należą do najchętniej kupowanych przez kobiety, należy się jednak zastanowić, czym podyktowany jest taki stan rzeczy. Często samochód kobiety jest drugim pojazdem w rodzinie – nie musi być pojemny, aby zmieścił całą rodzinę wyjeżdżającą na wakacje. Wystarczy małe, zgrabne i ładne auto do poruszania się po najbliższej okolicy.
Coraz większą popularność wśród kobiet zyskują SUV-y. Duże, reprezentatywne samochody o nienagannych sylwetkach wydają się być skrojone do potrzeb żywiołowych i dynamicznych kobiet. Takim samochodem jest nowa honda cr v 2013, w którym każda kobieta na pewno będzie wyglądać dobrze.

Kobiety kupując samochód zwracają uwagę na zupełnie inne elementy niż mężczyźni. Dla płci pięknej liczy się przede wszystkim design, kolor nadwozia oraz praktyczność samochodu.Kobieta nie spojrzy do katalogu i nie prześledzi danych technicznych pojazdu. Czasem zainteresuje się mocą silnika i spalaniem, jednak zupełnie nie zwróci uwagi na moment obrotowy lub zawieszenie. Kobieta po prostu spojrzy na samochód i oceni czy podoba się jej z zewnątrz, czy jest ładny w środku. Panie przede wszystkim chcą się wyróżniać z tłumu, sprawy mechaniczne schodzą na dalszy plan.
W następnej kolejności przechodzi do oceny użyteczności samochodu. Czy jest dość miejsca dla dzieci? Czy samochód nie jest za duży i za mały? I tak dalej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej