Strona główna Profilaktyka Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

przez admin

Ból zęba potrafi zepsuć nawet najbardziej udany dzień. Jak załagodzić cierpienia w oczekiwaniu na wizytę u stomatologa?

Niejednokrotnie zanim trafisz do specjalisty w boleściach oczekujesz na uśmierzenie bólu, aplikując kolejną dawkę środków przeciwbólowych. Aby nie dać się bólowi, a przede wszystkim nie stracić resztek dobrego humoru, warto walkę z bólami wspomóc innymi, naturalnymi sposobami.

Goździk

Goździki swoją popularność zawdzięczają właściwościom uśmierzającym oraz antyseptycznym, co powoduje, że możemy liczyć na w miarę szybkie złagodzenie bólu. Przyprawę wystarczy rozgryźć i umieścić na powierzchni bolącego zęba, dociskając nawet delikatnie. Można także całkiem rozetrzeć go i tak sproszkowanym goździkiem posmarować bolące miejsce. Wersję bardziej płynną uzyskamy zaś, przygotowując miksturę z oleju goździkowego połączonego z olejem roślinnym, rzepakowym, słonecznikowym czy oliwą z oliwek. Wystarczy, jeśli do paru łyżek dowolnego oleju dodasz kilka kropel oleju z goździka.

Czosnek i sól

Sprawdzonym środkiem na uporczywy ból zębów jest czosnek, a raczej okład z niego. Do przygotowania okładu oprócz czosnku niezbędna będzie sól, w której należy obtoczyć ząbek czosnku, a następnie przyłożyć do bolącego zęba. Musisz jednak liczyć się z tym, że kosztem ulgi i chwili ukojenia, niezbyt pożądany może okazać się efekt jaki pozostawia za sobą kuracja czosnkowa, czyli zapach. Stąd też w mniej bolesnych przypadkach pomoże sama sól.


Aspiryna, szałwia czy wosk ortodontyczny?

Gwałtowny i palący ból zęba uśmierzyć możesz także dzięki aspirynie. Rozpuszczoną zawiesiną należy nabrać na wacik, po czym przyłożyć w bolące miejsce na minimum 5 minut. Znakomite działanie łagodzące ma także szałwia. Napar z szałwii, którym należy płukać jamę ustną przygotujesz w zaledwie kilka minut.
Przyczyną niezwykle silnego bólu może być bardzo często wypadnięcie plomby bądź ubytek. Jak w takiej sytuacji zmierzyć się z bólem? Warto mieć zawsze w apteczce specjalny wosk ortodontyczny, który kupisz w każdej aptece. Specyfik ten pomoże uniknąć tak niekomfortowego przecież bólu, który pojawia się podczas jedzenia ciepłych posiłków czy picia zimnych napojów.

Lek z procentami

Powszechnie wiadomo, że alkohol leczy wiele schorzeń. Okazuje się zbawienny również w przypadku bólu zęba. Waciki nasączone alkoholem przyłóż do bolącego zęba, a poczujesz ulgę. Specjalną mieszankę na bazie alkoholu możesz stworzyć sama, łącząc ze sobą dwa składniki – spirytus oraz kit pszczeli w określonych proporcjach 5:1. Aby roztwór gotowy był do użycia niestety musi „odleżakować” 2 tygodnie.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej