Strona główna Kuchnia Olej – pomocnik w kuchni

Olej – pomocnik w kuchni

przez admin
Marka MK oferuje konsumentom dwa nowe produkty wysokiej jakości. Oba są tłoczone z ziaren słonecznika lub rzepaku najwyższej jakości  bezpośrednio przed napełnieniem butelek.  Produkty posiadają wyjątkowo dobrze dopasowaną do dłoni butelkę z transparentną etykietą, na której znajdziemy propozycję zastosowania, tabelę z wartościami odżywczymi, a także informację o zawartości kwasów omega 3 i 6 w oleju rzepakowym oraz witaminy E i kwasu omega 6 w oleju słonecznikowym.
 
Są to: Olej Słonecznikowy MK oraz Olej Rzepakowy MK. Oba produkowane ze składników wysokiej jakości, posiadają znak jakości oraz wyróżnienie DOBREJ MARKI , niezależnego jury oceniającego jakość i pochodzenie marki. Oba produkty opakowane w przezroczyste butle o pojemności 1 litra, zawierają na etykiecie propozycję zastosowania, tabelę z wartościami odżywczymi, a także informację o zawartości kwasów omega 3 i 6 w oleju rzepakowym oraz witaminy E i kwasu omega 6 w oleju słonecznikowym.
Katalog produktów:

Olej Słonecznikowy MK  – olej jadalny wyprodukowany z pestek słonecznika. Olej słonecznikowy nadaje delikatnego smaku potrawom gotowanym, pieczonym oraz smażonym. Doskonały do przyrządzania sałatek, surówek, a także  sosów, majonezu, czy wyrobów garmażeryjnych. Warto dodać, że uzyskiwany z pestek słonecznika olej, jest najbogatszym źródłem witaminy E spośród wszystkich olejów. Witamina E powoduje obniżenie poziomu tzw. „złego cholesterolu”, zmniejszając przy tym ryzyko zawału serca czy zachorowań na miażdżycę. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w produkcie (ok. 60% kwasu linolowego) jest wartościowa w diecie każdego człowieka, ponieważ organizm ludzki nie wytwarza go w organizmie i musi być dostarczamy wraz z pożywieniem. Olej słonecznikowy posiada jasną, słoneczną barwę i delikatny zapach. 
Olej Rzepakowy MK –  to olej rzepakowy o bursztynowej barwie, praktyczny w każdej kuchni.   Zawiera kwas oleinowy oraz duże ilości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, E, D3, K oraz NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), które utrzymują prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, a także zapewniają optymalny rozwój mózgu i wzroku. Olej rzepakowy ze względu na swoje właściwości może zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób serca. Olej rzepakowy jest doskonałym olejem do smażenia – szybko osiąga wysoką temperaturę, nie zmieniając przy tym swoich właściwości. Łatwo ocieka z przygotowanego produktu, ma neutralny smak. Nadaje się do pieczenia i smażenia, a także znajduje zastosowanie jako dodatek do sosów, sałatek, czy surówek. Praktyczne opakowanie sprawdzi się w kuchni każdej gospodyni. 
Ceny w sklepie:
Olej Słonecznikowy MK  (1 l) – ok. 4.39 zł
Olej Rzepakowy MK  (1 l) – ok. 4. 39 zł
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej