Strona główna Kuchnia Życie słodkie jak miód

Życie słodkie jak miód

przez admin
Marka Lune die Miel to naturalne, francuskie miody o bogatych smakach, aromatach i właściwościach leczniczych. Na rynku pojawiły dwa nowe smaki – miód górski i miód akacjowy. Miódy Lune de Miel są dostępne w opakowaniu o gramaturze 250 gram z charakterystycznym „sercem” stanowiącym logo i znak rozpoznawczy producenta, czyli rodzinny Michaud. Delikatne żłobienia na przezroczystym opakowaniu przypominają kształtem ule, a dodatkową ozdobę stanowią słoneczne kolory etykiet z wizerunkiem pszczelarza doglądającego pasieki. 
Niezwykłą zaletą miodów są praktyczne, nietłukące się opakowania o przezroczystych ściankach, zdradzających barwę specjału. Lune de Miel wyposażone są w specjalny dozownik „niekapek”, dzięki któremu nakrętka pozostaje zawsze czysta, a konsument ma możliwość dokładnego odmierzenia słodkiego przysmaku. Produkt stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych szklanych słoików, która pozwala na swobodne używanie miodu także przez dzieci. 
Ulubiony miód można także zabrać do pracy czy na wycieczkę bez obaw, że słoiczek pobrudzi się lub potłucze w transporcie. Oba smaki doskonale komponują się z herbatami, naparami, a także deserami na słodko oraz porannymi płatkami lub mieszankami musli.

Katalog smaków
Miód akacjowy jest jasny, przeźroczysty. Przewaga fruktozy w jego składzie sprawia, że bardzo wolno się krystalizuje, nawet powyżej jednego roku. Po skrystalizowaniu jest śnieżnobiały lub jasnosłomkowy. Wzmacnia układ krążenia, oczyszcza wątrobę, działa uspokajająco, moczopędnie oraz bakteriobójczo. Zalecany przy schorzeniach nerek, dróg moczowych, nadkwasocie żołądka oraz zaburzeniach przewodu pokarmowego.
Miód akacjowy posiada walory charakterystyczne dla miodów jasnych, wiosennych. Jako produkt szczególnie bogaty w cukry proste, łatwo i szybko przyswajalne przez organizm, jest przede wszystkim cenną odżywką regeneracyjną w stanie zmęczenia fizycznego i umysłowego. W smaku jest słodki, delikatny i lekko kwaskowaty. Ma opinię najsłodszego wśród wszystkich miodów.
Miód zwany górskim (w j. niemieckim – Berghonig) jest produkowany i szczególnie promowany w krajach alpejskich, zwłaszcza w Szwajcarii i we Francji, gdzie uchodzi za rarytas i osiąga wysokie ceny. We Francji miód górski podczas premiowania miodów obecnych na rynku jest oceniany w osobnej kategorii.
W skład miodu górskiego może wchodzić zarówno nektar, jak i spadź, najczęściej jodłowa. W przypadku miodu wybitnie nektarowego jest on sprzedawany pod nazwą miodu z kwiatów górskich .
W Szwajcarii miodem górskim nazywany jest miód, który powstał w rejonie podalpejskim, jego skład wykazuje charakterystyczne spektrum pyłków, a zawartość pyłków z roślin uprawnych nie przekracza 5%. Przeważają w nim pyłki różanecznika alpejskiego, jagody, dzwonka, komonicy, koniklecy, mniszka, rdestu, tymianku, niezapominajki, wierzby i koniczyny białej.
Cena:
Miód „Lune de Miel” górski (250gram):  ok.  14 zł
Miód „Lune de Miel” akacjowy (250 gram): 15,40 zł
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej