Strona główna Kuchnia W trosce o nasze serce

W trosce o nasze serce

przez admin
Odpowiedni poziom cholesterolu jest potrzebny organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jednak podwyższony jego poziom, nie powodujący początkowo widocznych objawów, może prowadzić do poważnych chorób. Przyczynia się do nich tzw. zły cholesterol, czyli LDL, który odkładając się w tętnicach tworzy złogi, powodujące miażdżycę. Jego przeciwnikiem jest HDL- dobry cholesterol, który usuwa tłuszcze ze ścian komórek i dba o kondycję naszego serca. Cholesterol, zarówno ten pożyteczny jak i chorobotwórczy, dostarczany jest głównie z pożywieniem; odpowiednia dieta ma więc działanie profilaktyczne oraz lecznicze. Należy unikać produktów zawierających nasycone kwasy tłuszczowe, np. tłustych mięs i wędlin, potraw smażonych na maśle, nadmiernej ilości słodyczy itp.
           
A co jeść? Przede wszystkim warzywa i owoce, kasze, ciemne pieczywo i ryby. Zawierają one sterole i stanole roślinne, czyli związki hamujące wchłanianie tłuszczu z układu przewodu pokarmowego i tym samym zmniejszające stężenie cholesterolu we krwi. Jednak zdrowa dieta nie oznacza spożywania samych tylko warzyw, owoców i ugotowanego na parze kurczaka. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, zawierających składniki obniżające poziom tłuszczu we krwi np.: margaryny antycholesterolowe, specjalne jogurty itp. Takimi produktami są produkty marki Benecol, zawierają one unikalne stanole roślinne, które wywierają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, jego sprawność fizyczną i stan umysłu. Dzięki temu zostały zakwalifikowane do grupy tzw. żywności funkcjonalnej. Aby produkt mógł zyskać to zaszczytne miano, jego prozdrowotne działanie musi być potwierdzone niezależnymi badaniami klinicznymi.  Jednak produkty Benecol to nie tylko margaryny, ale też Krem kanapkowy o smaku naturalnym, mogący urozmaicić naszą dietę, a jednocześnie uczynić ją jeszcze zdrowszą.

           

W każdym opakowaniu Kremu kanapkowego Benecol znajdują się trzy dzienne porcje, a każda porcja (60g) zawiera 2g stanoli roślinnych obniżających cholesterol. Krem kanapkowy Benecol o smaku naturalnym zawiera aż 55% twarożku, dzięki temu jest lekki i puszysty. Dodatkowo, poza witaminami A i D3, wzbogacono go o wyjątkowy składnik – serek Mascarpone. Krem kanapkowy Benecol jest przy tym niezwykle uniwersalny: można używać go jako podstawy do kanapek, ale też doskonale nadaje się do gotowania, jak również do przygotowywania smacznych sosów. Opakowanie jest małe i poręczne, więc można je łatwo zabrać ze sobą np. do szkoły, pracy, a nawet na wycieczkę. Dzięki temu będziemy mieć zawsze przy sobie niezbędną porcję zdrowia, która jest nie tylko korzystna dla naszego organizmu, ale i niezwykle smaczna.

             

Marka Benecol, a wraz z nią Krem kanapkowy wchodzi w skład programu profilaktyki zdrowotnej Siła Serca. Program Siła Serca to program aktywnego pozyskiwania funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji, promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania się i uprawiania sportów jako najskuteczniejszej profilaktyki chorób serca. W programie biorą udział produkty, zawierające specjalne mikroelementy oraz substancje poprawiające ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, a w konsekwencji zmniejszające podatność na infekcje będące często przyczyną powikłań w postaci niewydolności mięśnia sercowego. Produkty te zostały opatrzone znakiem Siła Serca i są rekomendowane przez Fundację jako produkty prozdrowotne, korzystnie wpływające na nasz organizm. Decydując się na zakup produktów oznaczonych logiem Siła Serca wspieramy budowę systemu wspomagania serca dla dzieci, głównego projektu realizowanego przez Fundacje, ponieważ część dochodu ze sprzedaży tych produktów przeznaczana jest właśnie na ten cel. Więcej informacji na www.silaserca.pl

AlejaKobiet.pl / Materiały prasowe

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej