Strona główna Dziecko Wybranie mebli do pokoju dla dziecka

Wybranie mebli do pokoju dla dziecka

przez admin

Kupienie mebli dla dziecka to wbrew pozorom spory problem. W każdym wieku dziecko potrzebuje czegoś innego, z zachowaniem możliwie jak największej przestrzeni dla siebie. W efekcie wpasowanie wszystkiego w ograniczony metraż pokoju wymaga sporo namysłu. Skąd brać pomysły i nad czym należy się zastanowić?

Dziecko rośnie

Na początku, gdy najmłodszy członek rodziny dopiero do niej dołączył, wygląd pokoju będzie się dynamicznie zmieniał, co chwila będą dochodzić nowe meble dla dziecka. Na początku będzie to łóżeczko, miejsce do przewijania. Później, gdy dziecko podrośnie przyjdzie czas na więcej koszy oraz pojemników na zabawki, biurka, tablice do malowania i wiele innych.

A później przyjdzie czas na szkołę. W tym okresie wygląd pokoju zachowa stabilność na dłużej, w efekcie czego warto wybierać meble dla dziecka, które jakościowo wytrzymają długoletnią eksploatację. Katalogi wnętrzarskie, co sezon pokazują nowe linie produktów. Można oczywiście dokupować pojedyncze elementy, jednak wtedy trzeba bardzo uważać. Pokój dziecka to element domu lub mieszkania. W rezultacie jeśli zależy nam na spójnym wyglądzie całości, to nie można kupować pierwszych lepszych opcji. Inaczej powstaje meblowy galimatias, który bardziej przypomina bałagan niż styl wykończeniowy – w końcu w domu trzeba czuć się dobrze, a nie jak w graciarni.

meble dla dziecka


A co w momencie remontu?

To jest największy problem. Na początku, gdy dziecko ma się pojawić, większość rodziców przeprowadza gruntowny remont. Wtedy to dobiera się całe wyposażenie mieszkania pod nowego członka rodziny (wtedy wszystkie meble to meble dla dziecka). Jednak co później? W końcu na kolejny remont kiedyś przyjdzie pora. Rozwiązaniem jest szukanie gotowych zestawów wykończeniowych. Firmy coraz częściej tworzą gotowe schematy wystrojów z podziałem na sekcje dla dzieci (w różnym wieku) oraz dorosłych. Dzięki temu łatwiej oraz szybciej jest coś wybrać. Jest to oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów – ponieważ nie trzeba jeździć po wielu sklepach (i ciągle modernizować planu wykończeniowego), tylko wszystko załatwia się za jednym razem (często w jednym sklepie lub kilkoma kliknięciami). Jednak by to zrobić trzeba zastanowić się co młodemu człowiekowi będzie potrzebne oraz z czym my będziemy się dobrze czuli – w końcu będzie to wystrój całościowy. Sprawdzanie nowinek wykończeniowych w sieci oraz śledzenie nowych opcji na meble dla dziecka, lepiej zacząć wcześniej. A gdy już się zacznie, to lepiej nie przestawać. Dzięki temu będziemy cały czas na bieżąco, a gdy przyjdzie czas zakupów, to nie będziemy „nagle” zaskoczeni.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej