Strona główna Aktualności Książki dla 3 latka – jak czytanie wspiera rozwój naszego dziecka?

Książki dla 3 latka – jak czytanie wspiera rozwój naszego dziecka?

przez AlejaKobiet.pl

Prawidłowy rozwój małego dziecka jest dla każdego rodzica sprawą nadrzędną. Co dzień wkładamy mnóstwo sił i starań o to, aby nasze dzieci rozwijały się w odpowiednim tempie oraz były szczęśliwe. Dlatego też bardzo ważnym aspektem w codziennym życiu naszych dzieci jest czytanie im książek. Książki mają wielką moc edukacyjną, a odpowiedni dobór czytanych treści sprawi, że nasze dzieci będą rozwijały się prawidłowo, dodatkowo miło spędzając czas. Jakie jednak wybrać książki dla 3 latka?

Książki pobudzają rozwój naszego dziecka

3 latek to mały człowiek, który powoli kreuje swoją tożsamość oraz postrzeganie świata. W tym wieku dzieci posiadają już swoje pierwsze zainteresowania oraz preferencje zarówno jeśli chodzi o wyżywienie, jak i również ulubione postacie, czy to z bajek, czy z książek. Dlatego też rodzice powinni dobierać taki repertuar treści, aby zainteresować swoje dziecko, wybierając odpowiednie książki dla 3 latka, takie jak np. https://harpercollins.pl/pl/menu/przedszkolak-3-219.html.

Jeśli nasz 3 latek kocha postacie z popularnej serii bajek Bing – zaopatrzmy się w książki o przygodach wesołego Króliczka Binga i jego przyjaciół. Na rynku dostępnych jest mnóstwo treści z powyższej serii. Dziecko wówczas nie tylko z zainteresowaniem będzie słuchało o nowych przygodach ulubionych postaci, a również nieświadomie zacznie przyswajać coraz to nowsze słówka, ćwiczyć pamięć, oraz co najważniejsze stymulować rozwój mowy, który to dla małego człowieka jest sprawą bardzo istotną.

Jakie książki dla 3 latka?

Książek dla 3 latków na rynku jest mnóstwo, a każda to istna kopalnia treści oraz nowych historii. Przygody lokomotywy Tomka oraz jego przyjaciół – są jednymi z najczęściej wybieranych propozycji zarówno jeśli chodzi o treść czytaną, jak i również wizualną, którą obserwujemy w popularnej bajce Tomek i Przyjaciele. 3 latkowie, którzy zafascynowani są pociągami, samochodami oraz różnego rodzaju pojazdami – na pewno odnajdą mnóstwo ciekawych treści, które wspomogą ich rozwój.

Ile czasu poświęcać dziennie na czytanie?

Czytanie dzieciom to sprawa bardzo ważna. Czytając codziennie po kilka książek dla 3 latków, jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć rozwój mowy naszego dziecka oraz nauczyć go nowych zwrotów, czy słówek. Ćwiczenie pamięci to również efekt, który uzyskamy podczas spędzania czasu nad książką. Małe dzieci jednak nie są w stanie na długo utrzymać swojej koncentracji, dlatego też przyjmuje się, aby dziennie poświęcać około 20 minut czasu na czytanie książek. Jeśli jesteśmy w stanie czas ten wydłużyć – lepiej dla nas i oczywiście dla naszego dziecka. Poznawanie nowych historii ulubionych postaci, będzie dla naszej pociechy idealną formą relaksu i rozrywki, a czas spędzony z rodzicami będzie odgrywał w tym wszystkim istotną rolę. Dlatego też odpowiednia książka dla 3 latka jest tak ważna.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej