Strona główna Aktualności Zegarek damski wodoszczelny – co musisz o nim wiedzieć?

Zegarek damski wodoszczelny – co musisz o nim wiedzieć?

przez AlejaKobiet.pl

Jaki model czasomierzy jest obiektem poszukiwań dla wielu pań? Odpowiedź jest prosta. To oczywiście zegarek damski wodoszczelny. Dlaczego? Z racji posiadanych funkcji i udogodnień. Nie straszne mu bowiem jest przypadkowe zachlapania czy opady. W zależności od wybranego modelu, a co za tym idzie klasy szczelności, niektóre pozwalają nawet na kąpiel czy uprawianie sportów wodnych! Wodoszczelność jest zatem jedną z najbardziej pożądanych cech wysokiej klasy zegarków.

Klasy szczelności

Producenci zegarków jednym głosem przyznają, że największym zagrożeniem dla ich trwałości i niezawodności jest woda. Wilgoć jest bowiem tym czynnikiem, który potrafi wyrządzić najwięcej szkód, zarówno jeśli chodzi o elementy elektroniczne, jak i mechaniczne. Aby się przed tym uchronić, warto wybierać zegarki damskie wodoszczelne, którym nie straszny będzie deszcz czy pot. W sprzedaży znaleźć można rozmaite modele czasomierzy, których wodoszczelność określana jest według dziesięciopunktowej skali IPX. Za najbardziej wytrzymałe i oporne na działanie wody uznaje się zegarki IPX9, które mogą być używane nawet pod wodą. Niemniej jednak, za najpopularniejsze przyjmuje się modele o klasie szczelności 2-4 IPX. Nie szkodzi im krótkotrwały kontakt z wodą, nawet w sporej ilości, pod warunkiem że niezwłocznie po takiej sytuacji zostaną dokładnie osuszone. Natomiast osoby, które poszukują zegarka damskiego wodoszczelnego, którego nie będą musiały ściągać przed wejściem pod prysznic, powinny skusić się na modele o klasie szczelności IPX powyżej 6.

Posiadasz zegarek damski wodoszczelny? O tym musisz pamiętać!

Wszystkie czasomierze, nawet te wodoszczelne, dla prawidłowego działania powinny być regularnie serwisowane. Dlaczego to takie ważne? Mianowicie dlatego, że pozwalają zyskać większą pewność, że ich zegarek damski wodoszczelny nie stracił funkcji wodoszczelności i w niezmienionym stanie posłuży jeszcze przez wiele lat. Także podczas wymiany baterii należy pozostać czujnym. Może bowiem się zdarzyć, że zegarek zostanie nieprawidłowo zamknięty lub uszkodzeniu ulegną znajdujące się wewnątrz uszczelki. Wtenczas zachwiana zostanie ich wodoszczelność, co w dłuższej perspektywie może poskutkować koniecznością wymiany na nowy.

Zegarek przestał działać – co robić?

Nawet dobrej jakości zegarek damski wodoszczelny z upływem czasu może stracić swoje właściwości. Po kontakcie z wodą może bowiem przestać działać. Czasem po kilku dniach sytuacja mija samoistnie, w innych potrzebna będzie wizyta u zegarmistrza lub odesłanie do serwisu. Naprawianie na własną rękę nie jest wskazane. Zwłaszcza, kiedy w tym celu chcemy użyć… suszarki! To bowiem jeden z najprostszych sposobów na jego trwałe uszkodzenie.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej