Strona główna Aktualności Wyświetlacz iPhone — oryginał czy zamiennik?

Wyświetlacz iPhone — oryginał czy zamiennik?

przez AlejaKobiet.pl

Nie trzeba być specjalistą z zakresu elektroniki, aby móc wywnioskować, że na dzień dzisiejszy produkty marki Apple cieszą się ogromną popularnością. Wyświetlacze niestety są narażone na uszkodzenia- w wyniku naszej nieuwagi może dojść do sytuacji, w której konieczna okaże się wymiana, która tylko na pozór wydaje się być problematyczna. Z czego składa się wyświetlacz iPhone? Co jest lepszym rozwiązaniem — oryginalny wyświetlacz czy zamiennik? Jak chronić wyświetlacz przed uszkodzeniem? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Z czego składa się wyświetlacz iPhone?

Wyświetlacz iPhone to dość złożony komponent. Z pozoru widoczna jest jedynie szklana warstwa. W praktyce jednak ekran składa się z kilku istotnych elementów- każdy z nich ma ogromne znaczenie. Na wierzchu widoczna jest przezroczysta szybka, która pełni funkcje dekoracyjne i ochronne. Dla użytkownika jest to panel dotykowy. Poniżej jest klej OCA, który to gwarantuje odpowiednie przymocowanie do następnej warstwy ekranu. Kolejny jest filtr polaryzacyjny, który znany jest jako polaryzator. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wyświetlanie kolorów. Istnieje również pasta statyczna odpowiedzialna za elektrostatyczne wyładowania. Kluczowe znaczenie ma digitizer, czyli dotykowa warstwa. Nie bez znaczenia są pozostałe elementy, czyli filtr lustrzany, klej przewodzący ACF, podświetlenie i taśma Flex.

Co jest lepszym rozwiązaniem — oryginalny wyświetlacz czy zamiennik?

Firma Apple zwraca uwagę na to, aby wymieniane części był oryginalne. W praktyce trudno jest jednak znaleźć jednoznaczny powód, dla którego mielibyśmy stosować się do takich, a nie innych zaleceń producenta. Twórcy twierdzą, że tylko wtedy mamy gwarancję co do jakości i bezpieczeństwa działania. Prawda jest jednak taka, że podjęcie ryzyka co do zakupu zamiennika może być opłacalne.

Jak chronić wyświetlacz przed uszkodzeniem?

Istnieje kilka sposobów na to, aby ochronić wyświetlacz iPhone przed uszkodzeniem. Jednym z rozwiązań jest folia ochronna. W praktyce zabezpiecza nas ona przed zarysowaniami. Znacznie rozsądniejszy jest zakup szkła hartowanego, który skutecznie może chronić przed pęknięciami w przypadku upadku. Wyjątkiem są oczywiście produkty niskiej jakości. Doskonałym formą zabezpieczenia jest również etui- do wyboru mamy wiele różnych egzemplarzy. W praktyce ostateczna decyzja zależna jest od naszych indywidualnych preferencji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej