Strona główna Aktualności Jak dobrze wybrać kartę kredytową?

Jak dobrze wybrać kartę kredytową?

przez AlejaKobiet.pl

Z całą pewnością, karta kredytowa jest nie tylko sposobem na wygodny i elastyczny dostęp do środków finansowych, jednakże bardzo często korzystanie z karty kredytowej wiąże się z wieloma różnymi benefitami. Zarówno rodzaj, jak również zakres korzyści, zależy od rodzaju karty kredytowej, z jakiej korzystali. Wiele również zależy od akcji promocyjnych, jakie organizuje wydawca karty. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje kart kredytowych są dostępne na rynku i czym kierować się przy ich wyborze.

Karta kredytowa – co to jest?

Warto wiedzieć, że karta kredytowa, to po prostu rodzaj karty płatniczej. Kiedy z niej korzystamy, to wówczas jesteśmy ograniczeni limitem kredytowym przyznanym nam przez bank. Kartę kredytową, możemy mieć w banku, w którym mamy otwarte konto bankowe, ale z racji tego, że produkty te nie łączą się, to możemy zdecydować się na kartę również w innym banku. Kiedy robimy zakupy, wykorzystując właśnie kartę kredytową, to wówczas środki pobierane są bezpośrednio z rachunku kredytowego karty. Dzięki temu zaciągamy zobowiązanie, a przy tym nie musimy występować z wnioskiem o przyznanie kredytu gotówkowego. Wysokość tej pożyczki, jest ustalana przez pożyczkodawcę. Limit stanowi wypadkową naszych miesięcznych dochodów i historii kredytowej.

Jaką kartę wybrać, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

To zawsze zależy od tego, jaką obecnie ofertę posiadają dane banki. Przy tym, zawsze musimy wziąć pod uwagę, jaka karta kredytowa okaże się najtańsza i jaka najdłużej pozwoli nam na spłatę zaciągniętego długu. W związku z tym trzeba sprawdzić wysokość oprocentowania nominalnego, prowizji oraz innych opłat, które wiążą się z tym produktem. Ważna jest także długość okresu bezodsetkowego. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać banki, którego oferta będzie dla nas korzystna. Najpierw zatem musimy znaleźć odpowiednią dla nas ofertę, a następnie złożyć wniosek we wskazanej formie. Ubieganie się o kartę kredytową, jest podobnym procesem do tego, który przechodzimy kiedy staramy się o inne zobowiązania bankowe.

 Ile kosztuje korzystanie z karty kredytowej?

To, ile będzie nas kosztowało korzystanie z karty kredytowej, generalnie rzecz biorąc, zależy od tego, jak szybko uda nam się spłacić nasze zobowiązanie. Jeżeli spłacimy kartę w okresie bezodsetkowym, to w takim wypadku zapłacimy tylko miesięczną opłatę za korzystanie z karty. Zazwyczaj taka opłata wynosi od kilku do kilkunastu złotych. Niekiedy banki oferują również promocję, dzięki której karta kredytowa będzie darmowa.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej