Strona główna Aktualności Remigiusz Mróz – dlaczego stał się najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce?

Remigiusz Mróz – dlaczego stał się najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce?

przez AlejaKobiet.pl

W kontekście polskiej literatury nazwisko – Remigiusz Mróz – odmieniane jest niemal przez wszystkie przypadki. W krótkim czasie autor ten stał się najlepiej opłacanym polskim pisarzem, a jego kolejne książki cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego tak się stało? W czym tkwi jego sukces? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kim jest Remigiusz Mróz?

Kariera Remigiusza Mroza wcale nie zaczęła się od pisania książek. Autor ten z wykształcenia jest bowiem prawnikiem. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie później uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Przez pewien czas związany był ze światem nauki i pracował na uczelni, ale nagle odkrył, że to nie prawo jest jego życiowym powołaniem. Albo przynajmniej nie w tym kontekście, bo ta dziedzina w pewnym sensie stanowi bazę jego kolejnych powieści. Remigiusz Mróz napisał swoje pierwsze powieści w 2013 roku. Wówczas wydana została „Wieża milczenia”, a także „Prędkość ucieczki”. To nie one przyniosły mu jednak rozgłos i sławę.

Seria z Joanną Chyłką – krok do sławy

W 2015 roku Remigiusz Mróz wydał swoją pierwszą powieść z serii o Joannie Chyłce. „Kasacja” zyskała ogromne uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, co zachęciło pisarza do dalszej, intensywnej pracy. Wydane w tym samym roku „Zaginięcie”, czyli druga część serii, wprowadziło go już na sam szczyt. Dzięki tym dwóm książkom w 2016 roku jako pierwszy polski pisarz otrzymał podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego. A potem było już tylko lepiej. Dzisiaj Remigiusz Mróz ma na swoim koncie aż 13 książek z serii o Joannie Chyłce, 6 książek z serii z komisarzem Forstem, trylogię Parabellum, 3 części cyklu „W kręgach władzy”, krótsze serie z takimi bohaterami jak Damian Werner, Seweryn Zaorski, Gerard Edling, a także kilka innych powieści.

Na czym polega sekret sukcesu Remigiusza Mroza?

Według badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej w latach 2019-2020 Remigiusz Mróz był najpopularniejszym autorem w Polsce. W latach 2017 i 2018 znajdował się natomiast w pierwszej trójce tego rankingu. Jak on to robi? Przede wszystkim ciężką pracą. To jeden z najbardziej płodnych polskich autorów. Każdego roku wypuszcza na rynek czytelniczy po kilka książek. Dodatkowo oferuje wyjątkowy styl pisania. W jego książkach można znaleźć zawsze suspens i wartką akcję, które powodują, że od tych powieści trudno się oderwać. Poza tym Remigiusz Mróz miesza różne gatunki literackie. Sięga w swoich książkach zarówno po kryminał, thriller prawniczy, science fiction, jak i powieść historyczną. Porusza też istotne problemy społeczne, w tym chociażby kwestię uchodźców albo mniejszości narodowych.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej