Strona główna Aktualności Drewniane klocki – prosta zabawka z potencjałem

Drewniane klocki – prosta zabawka z potencjałem

przez AlejaKobiet.pl

Drewniane klocki to sprawdzona i ponadczasowa zabawka każdego dziecka. Choć prosta, pozwala dziecku na rozwinięcie wyobraźni i stworzenie prawie wszystkiego. Zabawka jest bezpieczna i naturalna, odpowiednia zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Sprawdź, dlaczego Twoje dziecko powinno mieć zestaw drewnianych klocków.

Klocki drewniane dla dzieci – bezpieczny gadżet

Zaletą drewnianych klocków jest bez wątpienia ich naturalność. Wykonane z drewna mogą stanowić formę naturalnej terapii, bowiem badania wskazują, że ten surowiec działa na dzieci w sposób wyciszający – łagodzi stresy i tworzy bezpieczny klimat dziecięcej przestrzeni. Dlatego drewniane zabawki są tak modne i w tej chwili przeżywają drugą młodość. To produkty, które są łatwe w utrzymaniu higieny – ich proste i zamknięte kształty uniemożliwiają wnikanie brudu do środka. Wystarczy zabawki przetrzeć wilgotną ściereczką, by oczyścić z kurzu i znów można się nimi bawić.

Drewniane klocki są bezpieczne, ponieważ:

  • nie mają ostrych krawędzi,
  • trudno je połknąć,
  • mają właściwości antybakteryjne,
  • ich rozkład nie degraduje planety,
  • nie powodują urazów.

Kształtuj dziecięcą wyobraźnię zabawą z klockami

Twój maluch musi się prawidłowo rozwijać. Kształtowanie wyobraźni jest jednym z elementów, które wpływają na jego kreatywność. Klocki drewniane dla dzieci to zabawki pozwalające na tworzenie przeróżnych konstrukcji. Takie doświadczenie jest dla dziecka bardzo ważne. Od około 9 miesiąca życia maluch zaczyna tworzyć swoje pierwsze budowle i rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Umiejętność łączenia form w przestrzeni stanowi podwaliny do późniejszych dziedzin życia dziecka. Przydaje się między innymi w matematyce, z którą Twoje dziecko spotka się prędzej czy później. Dopasowywanie do siebie elementów, dobór różnych rozmiarów odgrywa ważną rolę i ma znaczenie w kształtowaniu się funkcji poznawczych u dziecka.

Motoryka i balans malucha, a klocki

Prostota zabawek okazuje się silną stroną i ogromną zaletą. Klocki drewniane dla dzieci mają to do siebie, że są gładkie – nie zazębiają się i dlatego łatwiej je strącić podczas stawiania budowli. To stwarza maluchowi wyzwanie. Musi użyć precyzyjniejszych ruchów, żeby postawić wysoką i skomplikowaną konstrukcję. Wypracowuje koordynację pomiędzy ręką a okiem. Taki trening rozwija u dziecka motorykę. Nauka chwytania to gwarancja sprawniejszych mięśni rąk. Układanie klocków usprawnia również pracę palców. Nowe doświadczenia powodują tworzenie się w mózgu nowych połączeń neuronowych. Dziecko uczy się płynności ruchów i nabiera wprawy, burząc i na nowo budując zamki i wieże. Kiedy już ma opanowaną małą motorykę, czas na tę większą. Uczenie się balansu ciała i równowagi. Podnoszenie i wstawanie to dodatkowe okazje dla malucha do nauki poruszania się i poznawania własnych możliwości. Na tym polega fenomen drewnianych klocków dla dzieci.

Razem można zbudować więcej

Dziecko może zbudować wszystko. Jedynym jego ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Klocki drewniane dla dzieci to okazja do wspólnej integracji i rodzinnych zabaw. Zachęcaj malucha, by tworzył. Rób z nim zawody, eksperymentuj. Ucz dziecko liczenia na klockach, układaj z nich duże litery. Możliwości jest naprawdę sporo. Takie zabawki mogą być głównym przedmiotem, ale też stanowić odpowiednie tło do innych zabawek. Mogą być rekwizytem lub gadżetem w ćwiczeniach fizjoterapeutycznych. Jeśli Twoja pociecha ma problem ze stopami, ćwicz z nią wkładanie klocka do wiaderka za pomocą stóp. Klocek może być samochodem albo banknotem pieniężnym. Zbuduj budynek, a Twoje dziecko niech go odtworzy. Prawda, że drewniane klocki nie mają ograniczeń wiekowych?

Rosną razem z Twoim szkrabem. Mogą być rodzinną pamiątką. Istnieje mnóstwo form drewnianych klocków, zarówno pod względem rozmiarów, jak i kolorów. Zamki, chodziki, gotowe zestawy tematyczne, czy klocki w formie zwierząt to tylko nieliczne warianty spośród szerokiej oferty. Zabawa może być nauką i odwrotnie. W Waszym domu nie ma jeszcze klocków drewnianych dla dzieci? Koniecznie się w nie zaopatrz. To nie tylko radość dla dziecka, ale wspaniałe narzędzie edukacyjne.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej