Strona główna Aktualności Podejrzewasz, że Twój partner Cię szpieguje? Koniecznie podejmij odpowiednie kroki!

Podejrzewasz, że Twój partner Cię szpieguje? Koniecznie podejmij odpowiednie kroki!

przez AlejaKobiet.pl

Szpiegowanie bliskiej osoby jest znacznie częstszym zjawiskiem, niż mogłoby się wydawać. Na taki krok często decydują się osoby zdesperowane lub z niską samooceną, które potrzebują kontroli. Co może zrobić ofiara takich działań?

Szpiegowanie partnera w XXI wieku jest bardzo proste

Współcześnie coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju przypadłościami o naturze psychicznej. Mogą to być kwestie takie jak permanentnie obniżony nastrój, poczucie zbyt niskiej samooceny czy zaburzenia psychiki prowadzące do specyficznych zachowań. Jednym z objawów problemów w relacji może być nadmierna chęć kontrolowania drugiej osoby. Często objawia się ona jako pozorna troska – ciągłe sprawdzanie, gdzie się znajdujemy i co robimy, czy na przykład zainstalowanie lokalizatora w samochodzie, by rzekomo zabezpieczyć go przed kradzieżą. Kontrolowanie partnera może przyjąć jednak znacznie bardziej zaawansowaną, subtelną formę. Nie ma już konieczności tak daleko idących działań, jak wynajmowanie prywatnego detektywa. Coraz częściej „szpiedzy” sięgają po nowinki technologiczne, które szybko dostarczą im wszystkich danych, które chcą zdobyć.

Smartfon może zdradzić o nas naprawdę wiele

Głównym celem kontrolujących partnerów jest przeważnie telefon. To urządzenie, które wykorzystujemy w wielu dziedzinach codziennego życia – umawiając spotkania, dzwoniąc do bliskich czy chociażby poszukując drogi w nieznanej części miasta. Wgląd do smartfona daje dostęp do każdego naszego kroku, każdej informacji o nas, każdego SMS-a, a nawet rejestrów z rozmów głosowych.

To nieprawdopodobne, jak wiele danych zbierają telefony. Niestety stało się to naszą codziennością – dopóki korporacje i algorytmy operują tego typu danymi, większość z nas je akceptuje ze względu na wygodę i funkcjonalność aplikacji. W sytuacji, w której to jednak konkretna osoba, na przykład partner, nadmiernie interesuje się naszą prywatnością, musimy o nią zadbać w odpowiedni sposób. Utrata autonomii może bardzo negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu, prowadząc nawet do rozpadu relacji. Jednocześnie zazwyczaj nie prowadzi to do poprawy stanu psychicznego partnera – ten będzie coraz bardziej zaangażowany w kolejne mechanizmy kontroli, bo problemem wcale nie jest jej brak, a samoakceptacja lub samoocena.

Zabezpiecz swój smartfon jak najszybciej

Skoro korzystanie ze smartfona zainfekowanego oprogramowaniem szpiegowskim jest tak niebezpieczne, warto zabezpieczyć przede wszystkim właśnie to urządzenie. Dzięki temu możemy cieszyć się większym stopniem swobody i faktycznie zweryfikować, czy padliśmy ofiarą szpiegostwa. Odpowiednie narzędzia pozwolą nam sprawdzić, czy telefon został zhakowany i czy nie wysyła na bieżąco informacji do nieodpowiednich osób. Takim narzędziem jest UseCrypt Messenger, który nie tylko weryfikuje bezpieczeństwo naszego telefonu, lecz także zabezpiecza go przed wpływem oprogramowania szpiegowskiego. Aplikacja UseCrypt Messenger zdobyła uznanie wśród ekspertów od bezpieczeństwa. To jedyne rozwiązanie, które szyfruje bazę danych w komunikatorze na smartfonie, uniemożliwiając wydobycie z urządzenia treści rozmów i historii połączeń. Tego typu funkcjonalność pozwoli Ci zadbać o prywatność i ochronić osobiste informacje.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej