Strona główna Aktualności Piniaty – dekoracja i zabawa w jednym

Piniaty – dekoracja i zabawa w jednym

przez AlejaKobiet.pl

Piniaty to niezastąpiona dekoracja urodzinowa, ale również sposób na świetną zabawę. Może występować pod wieloma formami, np. mieć kształt zwierzęcia czy też bohatera bajki. Ten zwyczaj został rozpowszechniony za sprawą amerykańskich filmów i kreskówek. Obecnie zabawa staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Tego typu dekorację można wykorzystać właściwie podczas każdego rodzaju imprez, a nawet spotkań świątecznych.

Piniata – na czym polega ta zabawa?

Piniaty, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Piniaty-283.html najczęściej kojarzą się z przyjęciami urodzinowymi. Tak naprawdę jednak tradycyjnie były wykorzystywane podczas Bożego Narodzenia. Ich historia sięga aż do czasów przedkolonialnych. Hiszpańscy kolonizatorzy przejęli zwyczaj od rdzennej ludności oraz zaadaptowali do własnej kultury. Rozbijanie piniaty miało miejsce podczas wyczekiwania na święta Bożego Narodzenia, co miało być sposobem na świętowanie narodzin Jezusa. Z latynoskiej kultury zwyczaj rozbijania piniaty przeniósł się na amerykańskie oraz europejskie przyjęcia. Coraz częściej, świętując okazje takie jak urodziny, urządza się uroczyste rozbijanie piniaty z cukierkami. Jest to świetna okazja do dobrej zabawy. Piniaty mogą występować w każdym kształcie i rozmiarze, zawsze powinny jednak być przystosowane do wypełnienia słodyczami, a także posiadać możliwość zawieszenia. Dzięki temu zabawa na pewno spodoba się każdemu dziecku – polega  w końcu na zbieraniu łakoci, a to uwielbia każdy. Wiele ludzi zastanawia się, czy piniatę trzeba rozbijać – być może sprawdzi się po prostu jako element dekoracyjny? Oczywiście można ją wykorzystać również w ten sposób, choć jest to rozwiązanie, jakie lepiej sprawdzi się w wypadku posiadania małego dziecka, które mogłoby nie poradzić sobie z zadaniem.

Piniaty na przyjęcia urodzinowe – jak wybrać?

Wybór piniaty musi być podyktowany preferencjami dziecka. Warto wziąć pod uwagę zarówno zainteresowania pociechy, jak i preferencje kolorystyczne. Być może dziewczynka uwielbia kucyki bądź konkretną postać z kreskówki? Wtedy warto poszukać piniaty w takim kształcie. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Chłopcy często interesują się kosmosem, samolotami czy dinozaurami – warto jest dobrać piniatę idealnie trafiającą w gust dziecka, a na pewno będzie zadowolone. Co więcej, można kierować się kolorami – większość dzieci uwielbia mnogość barw, na której można zawiesić oko. Urządzając imprezę, często wybiera się temat przewodni. W takim wypadku piniata powinna być do niego dostosowana. Z całą pewnością, niezależnie od preferencji dziecka, można znaleźć dekorację idealnie wpasowujące się w jego gust.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej