Strona główna Aktualności Obraz do kuchni – czy może być ozdobą pomieszczenia?

Obraz do kuchni – czy może być ozdobą pomieszczenia?

przez AlejaKobiet.pl

Mała kuchnia z aneksem wydzielonym z salonu? A może przeciwnie, przestronne pomieszczenie z efektowną wyspą na środku? Niezależnie od metrażu, warto zadbać, aby była to przestrzeń nie tylko funkcjonalna i praktyczna w codziennym użytkowaniu, ale również estetyczna. Z pomocą przychodzą obrazy do kuchni, których ogromna różnorodność stylistyczna pozwoli oddać zmysł artystyczny właścicieli, dostosowując się nie tylko do panującego wystroju, ale również charakteru domowników.

Obraz do kuchni – hit czy kit?

Dekorowanie pomieszczenia, którego rola ogranicza się przede wszystkim do względów użytkowych, nie jest prostym zadaniem. Na pierwszym miejscu stawia się bowiem jej funkcjonalność i ustawność, a także łatwość korzystania. Trudno zatem mówić o wprowadzaniu do niej elementów zdobniczych, które utrudniają korzystanie ze sprzętów i kuchennego wyposażenia, nie wspominając o zabieraniu cennego miejsca – zwłaszcza w małych metrażowo pomieszczeniach. Jak zatem pogodzić to z obrazami kuchennymi? Odpowiedź jest stosunkowo łatwa. Otóż, stawiając na praktyczne i nieskomplikowane rozwiązania. W tym przypadku, najlepszą decyzją jest kupno ręcznie malowanych dekoracji ściennych, w bezpośredni sposób nawiązujących do tematyki spożywania posiłków i jedzenia.

W poszukiwaniu inspiracji

Ręcznie malowane obrazy do kuchni, takie jak np. https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-kuchni mogą być piękną dekoracją domowych pomieszczeń, które w oryginalny i nietuzinkowy sposób podkreślą ich wyjątkowy charakter. Które z nich wybrać? Jak się okazuje, rozstrzał stylistyczny jest bardzo duży. Ta ogromna różnorodność z jednej strony pozwala na optymalny dobór motywu każdemu estecie, z drugiej natomiast jest źródłem wielu wątpliwości. Bezpiecznym rozwiązaniem okazuje się zatem zakup obrazu do kuchni, którego tematyka w nierozerwalny sposób nawiązuje do pomieszczenia. Mowa oczywiście o dziełach związanych z jedzeniem, dla przykładu przedstawiających poranną kawę, warzywa lub owoce.

Czy tylko zachowawcze kanony dekorowania wnętrz są na topie? Oczywiście, że nie! Najlepiej o tym fakcie świadczy kolekcja oryginalnych, nacechowanych nutką ekstrawagancji dzieł, które nie dość, że przełamują klasyczny wystrój pomieszczenia to dodatkowo ich wysoka wartość artystyczna skutecznie podnosi atrakcyjność pomieszczenia, czyniąc je najbardziej charakterystycznym na mapie całego domu. Może to być widok martwej natury, miasta o poranku czy perspektywa kompozycji abstrakcyjnej, od których niełatwo będzie oderwać wzrok.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej