Strona główna Aktualności Jakie preparaty powinni stosować sportowcy?

Jakie preparaty powinni stosować sportowcy?

przez AlejaKobiet.pl

Intensywne uprawianie sportu wymaga ogromnego poświęcenia. Kluczowe są nie tylko same ćwiczenia, ale również dobór odpowiedniej diety oraz środków, uzupełniających niedobory niektórych składników odżywczych. Niezwykle istotny jest między innymi magnez dla sportowców. W jaki sposób wpływa na kondycję? Kiedy warto po niego sięgnąć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jaką rolę w organizmie odgrywa magnez?

Magnez ma swój udział w niejednym, ważnym procesie, odbywającym się w ludzkim ciele. To pierwiastek, który wpływa na kurczliwość mięśni, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego oraz obniża pobudliwość komórek nerwowych i wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Jego niedobór w organizmie może mieć poważne konsekwencje. Rozpoczynając od kołatania serca, aż po jedną z częstych chorób cywilizacyjnych – depresję. Oczywiście magnez warto uzupełniać poprzez spożywanie produktów, w których się znajduje. Duże jego ilości są chociażby w produktach pełnoziarnistych, w tym brązowym ryżu, płatkach owsianych i kukurydzianych, a także w kaszy gryczanej i jęczmiennej. Magnez jest również istotnym składnikiem orzechów laskowych, pestek dyni, migdałów, pistacji oraz słonecznika. Aby uzupełnić braki tego pierwiastka można też sięgnąć po banany, pomarańcze i jabłka. Nie wolno też zapominać o warzywach strączkowych, pietruszce, marchwi, białej fasoli i brokułach.

Kiedy właściwa dieta nie wystarczy…

Czasem jednak właściwa, dobrze zbilansowana dieta nie wystarczy, aby uzupełnić braki magnezu. O jego niedoborze może świadczyć wiele różnych objawów. W szczególności osoby borykające się z tą przypadłością, są senne, odczuwają przejściowe zmęczenie i ospałość. Do tego mogą dojść skurcze mięśni rąk i nóg, mrowienie, drganie powiek, a nawet łagodne lęki. Niektóre osoby skarżą się również na zaburzenia snu oraz wahania nastroju i niepokój. Lekarz na podstawie wyników zleconych badań może orzec, że chodzi o niedobór magnezu, czy o inną chorobę. Magnezowe braki można natomiast uzupełnić, stosując odpowiedni preparat – magnez dla sportowców (https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/leki-bez-recepty/magnefar-b6-forte). Spośród wielu preparatów dostępnych na rynku warto wybrać lek o dobrym składzie, który może rzeczywiście wspomóc organizm.

Po jaki preparat magnezowy warto sięgnąć?

Solidny preparat magnezowy powinien posiadać sporą dawkę jonów magnezu, na przykład w postaci cytrynianu magnezu, a także chlorowodorku pirodyksyny. To kompozycja, która pozwala uzupełnić braki magnezu w organizmie. Przed użyciem produktu należy oczywiście przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Nie należy też przekraczać zalecanych w niej dawek.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej