Strona główna Aktualności Kostki Rubika – czy warto podarować je dzieciom?

Kostki Rubika – czy warto podarować je dzieciom?

przez AlejaKobiet.pl

Kostka Rubika to zabawka, która zdobyła niezwykłą popularność na przełomie lat 70. i 80. Od dziesięcioleci chętnie sięgają po nią osoby w różnym wieku. Tego typu gadżety zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy. Stanowią jednocześnie ćwiczenie dla umysłu, które stymuluje rozwój wielu funkcji poznawczych. Czy gadżet z tej kategorii może okazać się trafionym podarunkiem dla dziecka?

Czy kostka Rubika to atrakcyjny podarunek?

Do niedawna kostki Rubika cieszyły się odrobinę mniejszą popularnością niż przed laty. Po ich pojawieniu się na rynku ok. 40 lat temu stały się ważnym elementem popkultury. Wiele osób podejmowało próby ich ułożenia ze względu na to, że były modnymi gadżetami. Dziś moda sprzed lat powraca, a „magiczne kostki” to nie tylko ćwiczenie logicznego myślenia, ale też atrakcyjne zabawki. Warto wiedzieć, że w układaniu kostek organizowane są zawody i konkursy. Wśród światowych rekordzistów znajduje się wielu Polaków. Dzieci, które otrzymają takie podarunki nie będą miały problemu z odnalezieniem wskazówek i instrukcji dotyczących układania. Sposoby na rozwiązanie łamigłówki przedstawiane są na wielu stronach internetowych. Na temat układania kostki Rubika prowadzone są również blogi i vlogi. Bez problemu odnaleźć można też specjalne aplikacje mobilne. Ze względu na to, podarowanie dziecku takiego gadżetu może okazać się trafionym pomysłem. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką zabawkę?

Zalety rozwiązywania łamigłówek

Wiele osób uważa kostkę Rubika za łamigłówkę wyjątkowo trudną. Warto wiedzieć, że do jej ułożenia nie są potrzebne żadne specjalne zdolności. Istnieje kilka opracowanych metod rozwiązywania tej zagadki, a każdego z nich można nauczyć się dzięki cierpliwości i systematyczności. Układanie tzw. magicznej kostki niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest bez wątpienia rozwój myślenia logicznego. Zajęcie to wpływa również na wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Układanie kostki Rubika to też doskonałe ćwiczenie manualne. Wpływa na rozwój motoryki małej u kilkulatków oraz usprawnia zdolności manualne u dorosłych. Może okazać się doskonałym ćwiczeniem terapeutycznym. Poświęcenie czasu na rozwiązanie tej zagadki umożliwia poprawę koncentracji i uwagi.

Układanie kostki Rubika to wciągająca zabawa, która niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki temu, że akcesoria sprzed lat powracają do mody, z pewnością spodoba się dzieciom w różnym wieku. Wspólna nauka rozwiązywania łamigłówki może okazać się wspaniałym pomysłem na rodzinne wieczory.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej