Strona główna Aktualności Najlepsze foteliki z bazą ISOfix dla dzieci 4-12 lat

Najlepsze foteliki z bazą ISOfix dla dzieci 4-12 lat

przez AlejaKobiet.pl

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku od 4 do 12 lat, jednym z podstawowych elementów wyposażenia twojego samochodu powinien być dobry fotelik samochodowy do 36 kg. Pamiętaj, że maluch na tym etapie nie jest dostatecznie duży, by już podróżować jak osoba dorosła. Pasy bezpieczeństwa zaprojektowane są z myślą o ludziach, którzy mierzą co najmniej 150 cm. Sugerując się najważniejszym parametrem, czyli skutecznością w czasie testów zderzeniowych, możemy stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem są foteliki z bazą ISOfix. Co musisz mieć na względzie w czasie ich wyboru?

foteliki z bazą ISOfix

Dzieci w wieku od 4. do 12. lat wciąż muszą podróżować w fotelikach samochodowych. Niezależnie od tego, jakie rozwiązania stosowali nasi rodzice jeszcze parę dekad temu, dzisiaj dysponujemy już wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Wiemy, że pasy bezpieczeństwa nie są odpowiednią ochroną dla naszych pociech, a w chwili zderzenia mogą być dla nich nawet zagrożeniem. Dobrze dobrane foteliki samochodowe są dopasowane zarówno do wagi i wzrostu dziecka, jak i modelu auta, którym rodzina porusza się na co dzień. Wśród wszystkich dostępnych na rynku modeli, naszą uwagę przykuwają w sposób szczególny foteliki z bazą ISOfix od skandynawskiej marki BeSafe. Producent cieszy się dużym zaufaniem wśród rodziców, a jego produkty stanowią połączenie funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Bezpieczna podróż w foteliku ISOfix BeSafe

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie wygląd czy cena są czynnikiem decydującym podczas wyboru – foteliki samochodowe do 36 kg muszą przede wszystkim być bezpieczne. Producent musi zadbać, by ich projekt zapewniał prawidłowe przeprowadzenie pasa biodrowego, który nie może stanowić dla dziecka zagrożenia w chwili wypadku. Foteliki z bazą ISOfix BeSafe iZi Flex Fix zostały pozbawione podłokietników i posiadają specjalną prowadnicę pasa biodrowego, dla której inspiracją były adaptery dla kobiet ciężarnych. Skandynawski producent zadbał również o prowadnice ramienne, które mają odpowiadać za poprawny przebieg pasa ramiennego na ciele dziecka.

foteliki samochodowe do 36 kg

Najwyższy poziom zabezpieczeń podczas podróży zapewnia także dodana przez producenta ochrona boczna SIP+, która znajduje się na zewnętrznej obudowie fotelika. Dzięki niej fotelik ISOfix skutecznie zmniejszy nacisk sił na wątłe ciało dziecka podczas groźnego uderzenia bocznego.

Fotelik samochodowy ISOfix – komfort dziecka i rodzica

Nie można zapominać, że foteliki samochodowe do 36 kg, tak samo jak ich mniejsze odpowiedniki, muszą być odpowiednio dopasowane do wagi i wzrostu dziecka. Jak to możliwe, jeśli w tym okresie maluchy tak intensywnie rosną? Producenci oferują modele, które dają możliwość szerokiej regulacji oparcia w zakresie od 100 do 150 cm. Fotelik ISOfix BeSafe zasługuje na uwagę ze względu na umieszczenie pokręteł. Znajdują się bowiem po zewnętrznej stronie obudowy, dzięki czemu rodzice mogą dopasować wymiary, gdy dziecko znajduje się już w środku. W ten sposób maluch podróżuje wygodnie i jeszcze bezpieczniej, niż kiedykolwiek wcześniej.

foteliki z bazą ISOfix

Okres od 4. do 12. roku życia to ciągle czas, gdy w podróży dziecko zapada w częste drzemki. To bardzo ważne, by foteliki z bazą ISOfix dawały mu wygodne warunki do spania w drodze. Dlatego warto wybierać te modele, które umożliwiają regulację oparcia i zagłówka. Ten ostatni natomiast musi być odpowiednio zaprojektowany. W foteliku samochodowym skandynawskiej marki BeSafe przyjmuje kształt litery V, a więc nie tylko wspiera główkę, ale również gwarantuje dobrą widoczność podczas podróży.

foteliki samochodowe do 36 kg

Fotelik ISOfix także dla dużych rodzin

Przepisy obowiązujące od lat w Polsce zezwalają na podróżowanie bez fotelika, o ile dziecko ukończyło 3. rok życia i zostanie umieszczone na tylnej kanapie pomiędzy dwójką rodzeństwa. Nie warto jednak kierować się przestarzałymi zapisami prawnymi. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo, musisz znaleźć foteliki samochodowe z bazą ISOfix, które zmieszczą się na kanapie twojego auta. Taki problem przewidział skandynawski producent BeSafe – jego produkty zapewniają wygodną i bezpieczną podróż dla całej rodziny. Jak to możliwe?

foteliki z bazą ISOfix

 

Najnowsze foteliki samochodowe z bazą ISOfix dają możliwość zdjęcia bocznych paneli, co pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń w aucie. Dzięki temu wszystkie dzieci mogą podróżować w bezpiecznych warunkach, nawet jeśli na jednej kanapie ma znaleźć się ich aż trójka. W ten sposób podróże większych rodzin są naprawdę komfortowe.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej