Strona główna Aktualności Jak wybrać kwiaty balkonowe?

Jak wybrać kwiaty balkonowe?

przez AlejaKobiet.pl

Coraz więcej osób mieszkających w blokach stara się jak najlepiej zadbać o otoczenie, w tym o swój balkon. Na balustradach pojawiają się skrzynki pełne kwitnących roślin, balustrady porastają bluszcze, a w donicach hodowane są nawet niewielkie drzewka. Najważniejsze są jednak kwiaty balkonowe, które nadają przestrzeni kolorów i uroku.

Na co zwrócić uwagę wybierając kwiaty na balkon

Balkon balkonowi nierówny. Mają różną wielkość, mieszczą się na różnych wysokościach i skierowane są w różne strony świata. Każda odmiana kwiatów balkonowych potrzebuje innych warunków. Na co więc należy zwrócić uwagę, by odpowiednio dobrać rośliny. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć stopień nasłonecznienia. Niektóre kwiaty wolą, kiedy przez większość dnia świeci na nie słońce, inne należy sadzić w zacienionych miejscach. Bardzo duże znaczenie ma także strona świata. Przede wszystkim ze względu na ilość światła w ciągu dnia, ale także na temperaturę i wiatry. Najważniejsza jest jednak estetyka i styl balkonu oraz gust właściciela. Należy kierować się własnym poczuciem smaku i zamiłowaniem do konkretnych roślin. Uprawa gatunków kwiatów balkonowych, które są modne, ale nie cieszą oczu, nie sprawi tyle radości, ile powinna.

Jak wybrać kwiaty balkonowe

Jakie kwiaty na balkon?

Kiedy wiadomo jakimi wskazówkami powinniśmy się kierować przy wyborze roślin, można przystąpić do zakupu i sadzenia konkretnych kwiatów. Na nasłonecznionym balkonie od południowej strony znakomicie sprawdzą się lewkonie, surfinie, petunie, goździki, dalie i astry. Najpopularniejsza jest jednak pelargonia rabatowa, pelargonia bluszczolistna i begonia. To rośliny o dużych kolorowych kwiatach, które potrafią kwitnąć przez wiele miesięcy. Należy pamiętać o tym, że kwiaty balkonowe w większości przypadków potrzebują, aby je intensywnie podlewać, co należy robić każdego wieczora, zwłaszcza w słoneczne dni.

Nie każdy balkon jest wyeksponowany na słońce. W takim miejscu również można uprawiać kwiaty. Istnieje wiele gatunków roślin, które wolą zacienione stanowiska. To między innymi begonie bulwiaste, lobelie przylądkowe, lawenda, niecierpek i żeniszek. Taki zacieniony balkon to również znakomite miejsce dla ziół takich jak kolendra czy mięta.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kwiaty balkonowe rosnące od strony wschodniej lub zachodniej, gdzie przez jakiś czas pojawia się ostre słońce, a przez większość dnia panuje cień i niższa temperatura. Mogą to być dowolne rośliny przeznaczone na balkon, ale należy zwrócić ogromną uwagę na ich odpowiednie nawożenie i podlewanie.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej