Strona główna Aktualności Jakie obuwie wybrać udając się na basen?

Jakie obuwie wybrać udając się na basen?

przez AlejaKobiet.pl

Pływanie doskonale wpływa na ogólny stan zdrowia i kondycję. Poprawia krążenie krwi, rozluźnia mięśnie i odciąża stawy. Ta forma aktywności zalecana jest także dzieciom już w pierwszych miesiącach życia, by wspomóc ich rozwój i dostarczyć nowych bodźców sensorycznych. Jak prawidłowo przygotować się do wyjścia na basen, by bez skrępowania ruchów móc bezpiecznie korzystać ze zdrowej dawki ruchu?

Pierwsza wizyta na basenie — co ze sobą zabrać?

Kryta pływalnia to miejsce, które można odwiedzać przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. To właśnie tam można rozpocząć swoją przygodę z pływaniem lub doskonalić swoje umiejętności. Aby wizyta na basenie była przyjemnością i nie niosła za sobą przykrych niespodzianek, warto się do niej odpowiednio przygotować. Podstawą jest skompletowanie odpowiednich akcesoriów i stroju.

Istotą przygotowania na basen jest zakup i dobranie odpowiedniego stroju kąpielowego. Powinien być on wygodny, opływowy i dopasowany. Dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w czepek, klapki na basen, ręcznik, szczotkę do włosów, a także opcjonalnie okulary do pływania. Taki zestaw będzie gwarancją dobrze spędzonego czasu na basenie. Można zabrać ze sobą również prywatną suszarkę do włosów, chociaż większość basenów wyposażona jest w taki sprzęt, z którego można korzystać bez dodatkowych opłat.

obuwie na basen

Obuwie na basen — jakie powinno być?

Klapki na basen to bardzo ważny element stroju. Niektóre osoby korzystające z pływalni decydują się na chodzenie w niej boso, ale to nie jest dobry pomysł i może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Odpowiednie obuwie chroni przede wszystkim przed groźnym upadkiem, dlatego klapki na basen powinny być antypoślizgowe, wygodne i odpowiednio dopasowane do rozmiaru stopy. Materiał, z jakiego zostały wykonane, powinien być nieprzemakalny, łatwy do czyszczenia i osuszenia.

Kupując klapki na basen, warto zwrócić uwagę, czy łatwo i wygodnie można je założyć i zdjąć. Należy zatem unikać takiego obuwia basenowego, które ma dużą ilość pasków, klamer, czy metalowych ozdób. Każde z tych niepotrzebnych elementów może spowodować, że spacer po basenie zakończy się upadkiem na podłogę lub niekontrolowanym wpadnięciem do wody.

Noszenie klapek na basenie dodatkowo chroni stopy przed infekcjami grzybiczymi. Grzybica stóp to najczęstszy problem, z jakim zmagają się osoby korzystające z pływalni, dlatego też warto zapewnić sobie dodatkową ochronę przed trudno gojącymi się zmianami skórnymi.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej