Strona główna Aktualności Czy warto inwestować młynek do suszu i jaki model wybrać?

Czy warto inwestować młynek do suszu i jaki model wybrać?

przez AlejaKobiet.pl

Są takie akcesoria, bez których ciężko wyobrazić sobie życie miłośnika ziół lub tytoniu. Jednym z takich przykładów, jest chociażby wysokiej jakości młynek do suszu. Dzięki niemu rozdrobnienie kwiatostanów lub liści jest o wiele prostsze i szybsze, a użytkownicy zwyczajnie nie muszą brudzić sobie rąk. Warto jednak wiedzieć, jaki model wybrać, by spełnił on wszystkie oczekiwania w trakcie eksploatacji.

Rodzaje młynków – jaki młynek do suszu wybrać?

Młynki podzielić można ze względu na tworzywo, z którego są wykonane, wielkość lub oferowane funkcjonalności. Nie będziemy skupiać się na walorach estetycznych, gdyż jest to kwestia gustu i aspekt nie mają żadnego wpływu na wygodę, satysfakcję lub efektywność. Sprawdź zatem, który młynek do suszu wybrać, by był on zadowalający i niezawodny.

Materiał

Najpopularniejsze młynki do suszu wykonane są z plastiku. Dlaczego? Ponieważ są niezwykle tanie, wytrzymałe i lekkie. Niemniej jednak warto zauważyć, że komfort eksploatacji tego typu akcesoriów, pozostawia wiele do życzenia. Plastik średnio radzi sobie z suszem, gdy ten nie jest wystarczająco suchy i może z czasem pękać lub kruszyć się ze względu na upływ czasu.

Drugie w kolejce są oczywiście młynki metalowe. Jest to najwytrzymalsza konstrukcja, którą można uznać w pewnym sensie za nieśmiertelną. Jest ona również najwygodniejsza w czyszczeniu. Jedyną wadą jest cena, ponieważ młynki z metalu są najdroższe.

Osoby z ograniczonym budżetem i chcące korzystać z wysokiej jakości akcesoriów, mogą sięgnąć po młynek do suszu drewniany. Oczywiście zazwyczaj posiada on wewnątrz metalowe bolce, które świetnie radzą sobie z mieleniem. Wadą jest wytrzymałość, gdyż drewno nie gwarantuje żywotności i wygody podczas mycia pozostałości.

Funkcjonalność

Młynki metalowe dostępne są w wersjach standardowych jednokomorowych (jak drewniane lub plastikowe) i wielokomorowych. Te drugie posiadają specjalne otwory w komorze kruszenia, by zmielony susz spadał do kolejnej części, co ułatwia dalszą konsumpcję. Znajdziemy również młynki z sitem, które pozwala na oddzielenie drobin. Takie młynki do suszu są najczęściej wybierane wśród konsumentów konopi, gdyż pozwalają zebrać drobiny włosków z wysoką zawartością kannabidioli. W przypadku tytoniu mogą mieć one zastosowanie dla osób korzystających z fajek.

Gdzie szukać produktów, które na pewno zagwarantują Ci satysfakcję z wyboru i inwestycji? Rozwiązaniem problemów może być oferta sklepu ShishaSklep.pl. Znajdziesz tam dosłownie każdy rodzaj młynka, dzięki czemu możesz wybrać model spełniający 100% Twoich potrzeb.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej