Strona główna Aktualności Nieestetyczna blizna – jak sobie z nią poradzić?

Nieestetyczna blizna – jak sobie z nią poradzić?

przez admin
Każda z nas z pewnością w życiu obdarzona została nieoczekiwanymi prezentami w postaci zadrapań, mniejszych lub większych blizn.

Nielubiane blizny tak naprawdę są naturalną i bardzo potrzebną częścią procesu gojenia. Podczas gojenia się rany powstaje nowa, unaczyniona tkanka. Przybiera ona niestety bardzo nieestetyczny wygląd. Na szczęście dzisiejsza medycyna pozwala w znacznym stopniu zminimalizować widoczność blizny. Z pomocą różnych technik leczenie blizn polega między innymi na zmianie ich spoistości, wielkości czy kształtu.

Maści tańsze i droższe

Walkę z nieestetyczną blizną rozpocząć jest najlepiej od stosowania specjalnych maści wygładzających powierzchnię naszej skóry. Wyleczysz nimi niewielkie zmiany bliznowe zarówno stare, jak i świeże. Taki specjalne maści zawierają heparynę czy allantoinę. Systematyczne stosowanie kremów przyczyni się do uelastycznienia oraz wygładzenia skóry, co w konsekwencji pomoże zmniejszyć rozmiar blizny.

W gabinecie

Na zabieg w gabinecie możesz zapisać się dopiero po upływie minimum pół roku od powstania rany. Jeśli nie udało ci się pozbyć rany tradycyjnymi maściami, zajrzyj do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie z powodzeniem usuniesz wszelkie płytkie i niezbyt rozległe zmiany. W przypadku bardziej zaawansowanych, większych i głębszych blizn konieczna będzie wizyta w bardziej specjalistycznym gabinecie – chirurgicznym.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja skutecznie pomoże zetrzeć naskórek, a co za tym idzie pozbyć się zmienionej warstwy skóry. Zabieg powinnaś powtórzyć kilka razy w ciągu miesiąca. Mimo wszystko, jest on wciąż bardzo kosztowny, za każdy seans zapłacić trzeba minimum 100 zł.

Laser

Laserowe potraktowanie blizny to jeden z najnowocześniejszych sposobów radzenia sobie z nieestetycznymi zmianami. Wiązka światła lasera skutecznie zasuszy zmienioną skórę, która funkcjonuje potem w formie strupka, odpadającego po pewnym czasie. Terapii laserem nie powinno stosować się częściej niż co pół roku.

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne to zabiegi wykonywane z użyciem silnego kwasu, który jest wstrzykiwany w skórę. Niezbędne jest tutaj znieczulenie miejscowe. Zabieg jest bolesny, ale wystarczy jednorazowy seans, aby pozbyć się blizny. Koszt zabiegu może wahać się od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej