Strona główna Aktualności Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe krok po kroku

przez admin

Manicure żelowy to technika, z którą jesteś w stanie stworzyć dowolną długość i kształt paznokci. Dlatego często wybierają go osoby o słabych i łamliwych paznokciach. Żel do paznokci jest także trwały – dobrze wykonany utrzymuje się nawet pięć tygodni. To czyni go jednym z najczęściej wybieranych produktów do stylizacji paznokci na całym świecie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokładnie wygląda proces robienia manicure żelowego oraz co jest do tego potrzebne – przeczytaj poniższy poradnik. Warto znać go nie tylko wtedy, gdy planujesz robić paznokcie sama. Jeśli wybierasz się do stylistki, tak wiedza może się także okazać przydatna. Dzięki temu będziesz pewna, że jesteś w rękach profesjonalistki.

Żel do paznokci – co jest potrzebne do stylizacji

Do stworzenia manicure żelowego potrzebujemy kilku produktów i akcesoriów. Do przygotowania paznokci – płyn do dezynfekcji, pilnik oraz bloczek polerski. Jeśli chcesz przedłużać paznokcie – szablony lub tipsy. Następnie cleaner, primer oraz żel do paznokci. Jeśli masz żel jednofazowy, to zrobisz nim wszystkie trzy warstwy. Jeśli trójfazowy, potrzebujesz dodatkowo bazy i nabłyszczacza.

Do nakładania żelu niezbędny będzie odpowiedni pędzelek, a do jego utwardzenia lampa UV. Pamiętaj także, że żel do paznokci możesz połączyć z lakierami hybrydowymi. Żel posłuży wtedy jako budulec paznokcia, a lakiery hybrydowe ozdobią go pięknie kolorem. To coraz częściej wykorzystywany sposób. Lub tradycyjnie – wykorzystaj kolorowy żel do paznokci.

Żel do paznokci – nakładanie krok po kroku

1. Zdezynfekuj dłonie płynem dezynfekującym, a następnie wyrównaj paznokcie pilniczkiem. Odsuń skórki lub całkiem je usuń – jak wolisz. Płytkę musisz zmatowić bloczkiem polerskim, aby żel do paznokci dobrze się trzymał.

2. Następnie przemyj paznokcie cleanerem i nałóż cienką warstwę primera.

3. Ten punkt jest opcjonalny. Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie, to jest moment na przyklejenie tipsów albo podłożenie szablonu.

4. Nadszedł moment na żel do paznokci. Nakładaj go cienkim pędzelkiem. Uważaj na skórki, bo ich zalanie sprawi, że manicure będzie mniej trwały. Pierwszą warstwę nałóż bardzo cienką, jako podkład. Drugą wyrównaj płytkę, aby była gładka. Trzecia to tylko wykończenie.

5. Jeśli używasz żelu jednofazowego, wykonaj nim wszystkie trzy warstwy. Jeśli trójfazowego – użyj jako pierwszą warstwę bazy, a na koniec żelu nabłyszczającego.

6. Każdą warstwę musisz utwardzić pod lampą UV i przemyć cleanerem. Czas i moc uzależniaj od wytycznych wskazanych na opakowaniach żelu przez producenta. Dodatkowo możesz pomiędzy warstwami budować odpowiedni kształt paznokci poprzez ich spiłowywanie.

7. Paznokcie możesz pozostawić w takiej formie, jak są, lub pomalować je lakierem hybrydowym. Jeśli postawiłaś na żel do paznokci w wersji kolorowej, masz gotowy manicure.

Dlaczego żel do paznokci się nie trzyma?

Warto zwrócić także uwagę na kilka najczęstszych błędów, popełnianych podczas manicure żelowego. Mogą one doprowadzić do tego, że żel do paznokci nie będzie trwały i może nawet odchodzić. Takimi błędami są: nieusunięcie skórek, słabe zmatowienie paznokcia i nieodtłuszczenie go.

Do nieutrzymywania się żelu doprowadzi także zalanie skórek, zbyt gruba warstwa produktu albo jej uszkodzenie podczas piłowania. Warto także pamiętać o wymienianiu żarówek w lampie UV, ponieważ – nawet jeśli wciąż świecą – mogą być przepalone. W takim wypadku żel do paznokci w ogóle się nie utwardzi albo utwardzi się zbyt słabo.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej